Ibrahimovic Türkiye'ye gelmiyor!

Türkiye, Perşembe günü hazırlık maçında Antalya'da İsveç'i ağırlayacak. 'Terörden etkilenen bir şehirde yaşamak ne demek biliyorum. Fakat biz futbolumuzu oynayarak zor günler yaşayan insanları mutlu etmek istiyoruz' açıklamasını yapan Ibrahimovic Türkiye'ye gelmeyecek.

22 Mart 2016 Salı, 10:35
Abone Ol google-news

Dünyanın en büyük futbol yıldızlarından Zlatan İbrahimovic, Galatasaray-Fenerbahçe maçının ertelenmesi ve Perşembe günü Türkiye’de oynanacak maçla ilgili yorumunda, "Buradan gelişmeleri tam olarak takip edemedim. Ancak biz futbol oynayarak insanların yüzünü güldürmek istiyoruz. Terörün pençesinde olan bir şehirde yaşamanın ne demek olduğunu biliyorum ve sporu teröre karşı bir güç olarak kullanmalıyız" ifadelerini kullandı.

Bu açıklamaların ardından Ibrahimovic'in Antalya'ya gelmesi beklenirken İsveç Milli Takımı Teknik Direktörü Erik Hamren, kadroda yıldız futbolcu Zlatan Ibrahimovic'in olmayacağını açıkladı.
Stockholm'deki Fredens Arena'da yapılan antrenmandan sonra basın toplantısı düzenleyen Hamren, Türkiye'ye gitmekten korkmadığını belirterek, "Ibrahimovic Türkiye'ye götürülmeyecek. Bu kararın terörle ilgisi yok. Ibrahimovic üst üste maç oynadığı için biraz yorgun ve Türkiye maçı için kendisine izin verdik. Fransa'da Ibrahimovic'e ihtiyacımız var. Ibrahimovic şu anda süper bir forma ulaştı. O formunu koruması için zaman zaman izin vererek dinlendireceğiz" diye konuştu.
İsveçli gazetecilerin Türkiye'deki terör olaylarıyla ilgili soruları üzerine Hamren, ''Benim işim futbol. Türkiye'nin futboluna da yakın ilgi duyuyorum. Siyasetle işim olmaz. Perşembe günü Türkiye maçında sahada olacağız. Milli takım yetkilileri Türk yetkililerle sık sık güvenlik konularını konuşuyorlar. Şu anda bir sorun yok.'' dedi.
Kasımpaşalı Andreas Isaksson'un rahatsızlığı nedeniyle kampa katılamadığını ve İstanbul'da kaldığını aktaran Hamren, milli kalecinin bugün kampa katılacağını umduğunu söyledi.
Öte yandan İsveç Milli Futbol Takımı, 24 Mart Perşembe günü Antalya'da Türkiye ile oynayacağı hazırlık maçı öncesi ilk çalışmasını gerçekleştirdi. İbrahimovic 15 dakika ısınma hareketlerinin ardından antrenmanı bıraktı. (aljazeera)