İçişleri: Mardin'de Kapan-1 Bagok operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığı, Mardin'de PKK'ye yönelik Kapan-1 Bagok operasyonunun başlatıldığını duyurdu.

11 Ocak 2020 Cumartesi, 11:56
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanlığı, Mardin'de 915 jandarma, polis ve güvenlik korucusunun katılımıyla terör örgütüne yönelik "KAPAN-1 BAGOK" Operasyonu'nun başlatıldığını açıkladı. 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Jandarma Genel Komutanlığı'nca geçen yıl ağustos ayında başlatılan, 4'ü teslim olan 144 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği, çok sayıda sığınak, barınak ile birlikte silah, mühimmat ve yaşam malzemesinin imha edildiği Kıran Operasyonları başarıyla tamamlandı.

Kıran operasyonlarının tamamlanmasının ardından, Mardin İl Jandarma Komutanlığı'nca "KAPAN-1 BAGOK" operasyonu başlatıldı. Operasyonda Mardin İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli Jandarma Komando ve Jandarma Özel Harekatın (JÖH) yanı sıra Polis Özel Harekat (PÖH) ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 915 personel ile 60 operasyonel tim görev alıyor. 

"KAPAN-1 BAGOK" operasyonu kapsamında tespit edilen sığınaklarda yapılan aramalarda çok sayıda el yapımı patlayıcı, mühimmat, yarım ton yaşam malzemesi, tıbbi malzeme ile örgütsel doküman ele geçirildi.  Delil niteliğinde olanlar muhafaza altına alınırken diğer malzemeler ve sığınaklar imha edildi. Operasyonda 13 şüpheli de gözaltına alındı.