İşadamı Mehmet Turgut'un ağabeyi cenaze öncesi konuştu

Zeytinburnu'nda 26 Haziran tarihinde fidye için kaçırıldığı iddia edildikten 19 gün sonra cesedi Kocaeli Ballıca'da gömülü bulunan işadamı Mehmet Turgut'un cenazesi, yakınları tarafından adli tıp kurumundan alındı.

16 Temmuz 2015 Perşembe, 14:58
Abone Ol google-news

Cenazeyi almaya gelen işadamının ağabeyi Musa Turgut, kaçırıldığı gün kardeşi ile birlikte Süleymaniye Camii'ne Cuma namazı kıldıklarını belirterek, “Camide 3 sefer telefon geldi. Namazdan sonra dedim ki, 'Kim bu densiz, namaz saati arayan seni' dedim. Bankadan arıyorlar yanıtı verdi" diye konuştu.

Mehmet Turgut'un yakınları, sabah saatlerinde cenazesinin getirildiği Yenibosna'daki adli tıp kurumuna geldiler. Mehmet Turgut'un ağabeyi Musa Turgut, burada basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı.

KAÇIRILMADAN ÖNCE GELEN TELEFON

Kardeşinin kaçırıldığı gün onunla birlikte Süleymaniye Camii'nde Cuma namazı kıldıklarını belirten, Musa Turgut, “Kaçırıldığı gün benim yanıma gelmişti. Cuma namazından önce geldi. Bir iki saat oturduk. Cuma namazına Süleymaniye'ye beraber gittik. Süleymaniye'de, camide 3 sefer telefon geldi. Namazdan sonra dedim ki, 'kim bu densiz namaz saati arayan seni?' dedim. 'Bankadan arıyorlar' dedi diye konuştu.

ARABAYA ATIP GÖTÜRÜYORLAR

Namazdan sonra kardeşi ile Tahtakaleye gittiklerini belirten Musa Turgut, “Beraber Tahtakaleye biraderlerin yanına geldik. Biraderle beraber oturduk 4.5'a kadar. 'Arabanı nereye bıraktın' dedim. 'Kazlıçeşmeye bıraktım, Marmaray'la geçiyorum buradan' dedi. Florya'da oturuyor zaten. Bizden ayrıldıktan sonra 17:20'de  Marmaray'a biniyor. Arabasının oradan bekliyorlar. Arabaya atıp götürüyorlar" dedi.

'5 MİLYON EURO FİDYE İSTEDİLER'

Kardeşini kaçıranların 1 gün sonra kardeşinin oğlunu aradıklarını ifade eden Musa Turgut, “Bir gün sonra oğlunu aradılar, fidye istediler. 5 milyon Euro istediler. Oğlu da diyor ki, 'Babamın sesini duyayım, bakarız.',  Dinleteceğiz sesini' diyorlar, bir daha aramıyorlarö diye konuştu.  Musa Turgut,   “Şüphelendiğimiz kimse yoktu. Bilemiyoruz ki. Hiç beklemiyorduk. Benim kardeşim kimseyle takışmaz, kimseyle uğraşmaz. Herkese hakkını verir, parasını verir. Düzgün, temiz, hiçbir düşmanı olmaz.  Duyduğumuz kadarıyla 17 kişi yakalanmış, iki şoförü de var. İki şoförün içeri alındığını da duyduk. Artık şoförler ne derece bu işle ilgili bilemiyoruz. Üzgünüz, 20 gündür ızdırap çekiyoruz. Hergün ölüp de diriliyoruz yani" dedi.

İKİNDİDE TOPRAĞA VERİLECEK

Yakınları tarafından teslim alınan Mehmet Turgut cenazesi, Florya E-5 Camii'de ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası Küçükçekmece Kanarya Mezarlığı'nda defnedilecek.