"İsimsizler hareketi" soruşturmasında yeni gelişme

Sosyal medyada üzerinden "İsimsizler Hareketi" adı altında örgütlenen ve halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek, seçilmiş hükümeti yıpratmak ve kamuoyunda yankı uyandırmak amacıyla paylaşımlarda bulundukları iddiasıyla gözaltına alınan 18 kişi adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 18 kişiden, 15'i serbest bırakıldı.

28 Eylül 2020 Pazartesi, 13:56
Abone Ol google-news

İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya üzerinden bir araya gelip "İsimsizler Hareketi" adı altında örgütlenen ve halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek, seçilmiş hükümeti yıpratmak ve kamuoyunda yankı uyandırmak amacıyla paylaşımlarda bulunan kişilere yönelik İstanbul'da 16 ilçede eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda devlet büyüklerine hakarette bulundukları da tespit edilen 24 kişi operasyon kapsamında gözaltına alındı. 25 Eylül'de gözaltına alınan kişilerden Siber Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlandı. İçlerinde örgüt lideri olarak ismi geçen Tamer D.'nin bulunduğu 18 kişi adliyeye sevk edilmişti.

15 KİŞİ SERBEST

18 kişiden 11'i savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Tamer Doğan, Özen Kulaçoğlu, İsmail Keleş ve Tayfun Uçar "adli kontrol" talebiyle sevk edildikleri hakimlikten serbest bırakıldı.

Şehmus Kavak, Misli Cihan Şenleten, Özgür Doğuş Erhan tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildiler. Serbest bırakıldıktan sonra adliye önünde açıklama yapan Temel Demirer, "Onlar asılsız dosyalarla, yalanlarla başımıza çorap örmeye kalkıştıkça biz çoğalıyoruz. Haklıyız kazanacağız" dedi.