"İşin özü yargı siyasallaşacaktır"

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Anayasa değişikliğiyle ilgili olarak, ''İşin özü yargı siyasallaşacaktır. Amaç kendi adamlarını oralara yerleştirmektir'' dedi.

13 Mayıs 2010 Perşembe, 15:23
Abone Ol google-news

Ardahan Merkez Halk Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda partililerle bir araya gelen Vural, yaptığı konuşmada, iktidarın milletin derdinden habersiz olduğunu ileri sürdü. Anayasa değişikliğiyle ilgili eleştirilerde bulunan Vural, şunları kaydetti:
''Anayasa değişikliği neymiş? Kendi adamlarının önünü açmakmış. Türk Milleti sözü ve Türkçeyi ortadan kaldırmaktır. İşin özü yargı siyasallaşacaktır. Amaç kendi adamlarını oralara yerleştirmektir. Bu konuda ne yazık ki Cumhurbaşkanı da bunun bir parçası haline gelmiştir. Gelin anlaşalım dedik, elimizi bile tutmadılar. Genel Başkanımızın dediği gibi, Başbakan kaçacak delik arayacak. İşte bu nedenle bizim bir planımız var. Sandıkta Başbakan'a balyoz indirmektir.''

Vural, ''Demokratik Açılım'' projesine de değinerek, ''Habur'da yapılan yargılama sırasında yargılamanın yapıldığı yerde ne yazık ki Türk Bayrağı ve Atatürk'ün fotoğrafı kaldırılmıştır. Başbakan Habur için 'umut' diyorsa ben burada size ne söylesem boştur. Açılım olayı, kardeş arasına fitneyi sokma olayıdır'' diye konuştu.

Türkiye'de toplumsal yapının çöktüğünü, insanların borçlarından dolayı intihara kalkıştığını ileri süren Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Ne yazık ki Türkiye'nin kaynakları yabancılaşıyor. İthal hayvana karşı durmak için biz MHP olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız. Bu olayın peşini bırakmayacağız. Bakkala, eczaneye, hayvana, her şeye el attılar. Bunların pazarını kendi yandaşlarına hazırlıyorlar. Bugün bankaların yüzde 60'ı yabancılaştı.''

Vural, Türkiye'de işsizliğin yüzde 50 arttığını, Ardahan'da ise işsizlik oranının yüzde 50-60 civarında olduğunu, iktidarın halkı fakirleştirdiğini ileri sürdü.