İstanbul yağışa teslim

İstanbul'da Çatalca, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt ve Başakşehir, Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Bayrampaşa ve Sarıyer ilçelerinde kısa süreli gök gürültülü sağanak ve lokal dolu yağışı etkili oluyor.

29 Haziran 2010 Salı, 06:55
Abone Ol google-news

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İstanbul'da Çatalca, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Bayrampaşa ve Sarıyer ilçelerinde bugün saat 14.30'a kadar kısa süreli kuvvetli gök gürültülü sağanak ve lokal dolu etkili oluyor.

Yurttaşlar su baskını, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ve yıldırım riskine karşı uyarıldı.
 

Tekirdağ'da sel

Tekirdağ'da yaklaşık yarım saat süren sağanak çok sayıda ev ve iş yerinin sular altında kalmasına neden oldu.

Kent merkezinde etkili olan sağanak nedeniyle Altınova Mahallesi'nde bazı iş yeri ve bodrum kattaki evleri su bastı. Yurttaşlar, itfaiye ekipleri gelene kadar ev ve iş yerlerindeki suları kovalarla boşalttı. İtfaiyenin gelmesiyle yağmur suları vidanjörlerle boşaltıldı. Ulaşımın kontrollü sağlandığı mahallede, trafik ekipleri küçük araçlara dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

100 Mahallesi'nde bulunan içki fabrikasının önünün sel sularıyla kaplanması üzerine Malkara, Hayrabolu ve Şarköy'e ulaşımın sağlandığı yolun sağ şeridi kısa süre araç trafiğine kapandı. Suların çekilmesiyle yol tekrar ulaşıma açıldı.

Gündoğdu Mahallesi'ndeki İsmail Yazıcı Caddesi'nde de elektrik telinin kopması üzerine görevliler çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

Yetkililer, hava sıcaklığının 19 derece olduğu kentte, yağışların bugün ve yarın aralıklı sağanak şeklinde devam edeceğini bildirdi. Yetkililer, yağışın yer yer kuvvetli ve gök gürültülü olacağı uyarısında da bulundu.