İstanbulspor: "Kural hatasıyla ilgili TFF’ye başvuracağız"

İstanbulspor, Samsunspor maçında yanlış oyuncuya kırmızı kart gösterildiği gerekçesiyle TFF'ye başvurdu.

21 Şubat 2021 Pazar, 09:33
İstanbulspor:
Abone Ol google-news

İstanbulspor, Samsunspor’a karşı oynadığı maçta sarı kartı olmamasına rağmen karşılaşmanın 90. dakikasında ikinci sarı karttan kırmızı kart gören Eduart Rroca ile ilgili kural hatası olduğunu belirterek TFF’ye başvuru yapacağını açıkladı.

TFF 1. Lig’de cumartesi günü oynanan İstanbulspor – Samsunspor maçının son dakikalarında kart tartışması yaşandı. Maçın hakemi Turgut Doman, İstanbulspor’dan Eduart Rroca’yı ilk uzatma dakikasında Samsunspor’dan Brice Dja Djedje’ye yaptığı müdahale sonrasında ikinci sarı karttan oyundan ihraç etti. İstanbulspor yedek kulübesi oyuncunun sarı kartı olmadığına ilişkin itirazda bulunsa da Turgut Doman kararından dönmedi ve İstanbulspor yedi dakikalık uzatma bölümünü 10 kişi tamamladı. Karşılaşma Samsunspor’un 13. dakikada bulduğu golle 1-0 sonuçlanırken maç sonunda İstanbulspor, kırmızı karta ilişkin bir açıklama yayınladı. Açıklamada, Rroca’nın sarı kartı olmadığı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı, ‘’ TFF 1. Lig’in 22. haftasında Samsunspor’a karışı oynadığımız Müsabakanın 90. dakikasında oyuncumuz Eduart Rroca, hakem Turgut Doman tarafından ikinci sarı kartını gördüğü gerekçesiyle kırmızı kartla oyun dışı bırakılmıştır. Müsabakanın 59. dakikasında sarı kart gören oyuncumuz Kristal Abazaj olmasına karşın Eduart Rroca’ya verdiği sarı kartı ikinci kart olarak değerlendiren müsabaka hakemi oyuncularımızın ve teknik heyetimizin tüm itirazlarına karşın açık bir kural hatası yapmıştır. Turgut Doman, müsabakanın sonunda soyunma odasına giriş tünelinde konuyla ilgili itirazlarını sürdüren oyuncu ve teknik ekibimize, ’Ben 59. dakikada da Rroca’ya kart gösterdim, 90. dakikada ikinci sarı kartını gördü. Siz yanlış hatırlıyorsunuz. Soyunma odasında size verdiğim kartı göstereceğim.’ ifadelerini kullanmıştır. Hakem Turgut Doman’ın bu sözleri üzerine biz de kartın gösterildiği pozisyonu ve hakem kartındaki notları görme talebimiz geri çevrilmiştir.

Türk hakemlerinin ve dolayasıyla Turgut Doman’ın dürüstlüğüne güveniyor, hatasını ve itirazlarımıza karşılık kullandığı ifadeleri kabul ederek raporuna eklemesini bekliyoruz. İstanbulspor Kulübü olarak söz konusu kural hatasıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonuna gerekli başvuruyu yapacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız."