İsveçli bakanın 'gürültülü seks' yanıtı şaşırttı

İsveç Halk Sağlığı, Sağlık ve Spor Bakanı Gabriel Wikström, kendisine Twitter üzerinden gürültülü seks yapan komşularını şikayet eden bir kullanıcıya, 'sağlıkları için oldukça iyi' cevabını verdi.

16 Mart 2016 Çarşamba, 10:01
Abone Ol google-news

Radikal'de yer alan habere göre; Kabineye seçildiğinde yaşı ve fiziksel özellikleri sebebiyle Türkiye’de de gündem olan İsveç Halk Sağlığı, Sağlık ve Spor Bakanı geçen günlerde oldukça tuhaf bir soruya, defalarca paylaşılan bir yanıt verdi. Twitter’da bir kullanıcının gürültülü şekilde seks yapan komşularını Bakan’a şikayet etmesi ve  "Saat 10’dan sonra riskli olabilecek egzersizleri yasaklar mısınız?’ sorusuna Wikström yine Twitter üzerinden yanıt verdi.

Wikström cevabında, "Bence onlar için iyi. Hem onların sağlıkları hem de toplum sağlığı için iyi" yazdı. İsveç’ten yerel haberler geçen web sitesi Local’a yaptığı açıklamada Wikström, "Eminim komşularımızın yaptığı ve bizi sinirlendiren pek çok şey vardır ancak gerçekten bu şekilde yapıyorlarsa bağışlayıcı davranmak gerekir" dedi. Wikström cevabında ayrıca İsveç’in giderek düşmekte olan doğum oranına da değindi. Wikström son 20 senede İsveç’te çiftler arasında aylık cinsel ilişki sayısının yüzde 24 oranında düştüğünü belirterek, "Hükümet elbette insanlara hangi sıklıkta cinsel ilişkiye gireceklerini söyleyemez, ancak bu durum genellikle stres ve baskıyla doğru ilişkili. Ayrıca insanlar vücutlarının ideal olmadığı düşüncesindeler ki bu da bir problem. Biz insanız, hepimizin  yakınlığa ihtiyacı var"