İzmir cinayetlerinin zanlısı Kırıklar F Tipi Cezaevi'de

İzmir'de peş peşe işlenen 3 cinayetin zanlısı Hamdi Ayri, güvenlik gerekçesiyle Buca Cezaevi'nden Kırıklar F Tipi Cezaevi'ne sevk edildi.

13 Mayıs 2010 Perşembe, 08:48
Abone Ol google-news

İzmir Barosu tarafından tayin edilen avukat Lütfü Aksu, yaptığı açıklamada, Hamdi Ayri'nin can güvenliği nedeniyle, kaldığı Buca Cezaevi'nden Kırıklar F Tipi Cezaevi'ne gönderildiğini belirtti.

Aksu, ''Zanlı Hamdi Ayri, Buca Cezaevinde tek kişilik hücrede kalıyordu. Ancak bu ceza evinde hücre sistemi olmadığı için özel bir oda tahsis edilmişti. Böyle bir ortamda güvenliğin sağlanamayacağı gerekçesiyle ceza evi yönetimi ve savcılığın bilgisi doğrultusunda, Kırıklar F Tipi Cezaevine sevk edildi'' dedi.

Aksu, öldürülen Mustafa Has'ın HIV virüsü taşıdığının belirlenmesi üzerine müvekkilinden de test amaçlı kan örneği alınacağını, ancak bu işlemin henüz gerçekleşmediğini söyledi.

İzmir'in Balçova ilçesinde 24 Nisan Cumartesi gecesi banka çalışanı Esra Yaşar, ertesi gece üniversite öğrencisi Ayşe Selen Yayla, pazartesi gecesi de Konak ilçesi Fevzipaşa Bulvarı'nda Azra takma adını kullanan travesti olduğu iddia edilen Mustafa Has arka arkaya tabancayla başlarından vurularak öldürülmüş, cep telefonları ve çantaları alınmıştı.

Cinayetlerin zanlısı olduğu belirlenen Hamdi Ayri, Bodrum'da yakalanarak İzmir'e getirilmiş ve tutuklanmıştı. İzmir Adli Tıp Kurumu yetkilileri, öldürülen Mustafa Has'ın HIV taşıyıcısı olduğunu belirlemişti