İzmir'deki 'Sana ne?' afişleri sosyal medyanın gündeminde

İzmir’de Karşıyaka Belediyesi’nin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için ilçenin her yerine astırdığı ‘Sana ne?’ afişlerine kadınlardan büyük destek geldi.

05 Mart 2016 Cumartesi, 19:02
Abone Ol google-news

Belediye, kampanyada kadınların hak ve özgürlüklerine vurgu için ‘Sana ne?’ sloganını kullandı. İlçenin hemen her noktasına bu afişler billboardlara asıldı. Kadınların fotoğrafları bulunan afişlerde ‘İsteğim zaman kahkaha atarım sana ne?’, ‘Gece yarısı sokakta dolaşırım, gezerim, sana ne?’ sloganları yer aldı.CHP’li Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Akpınar’ın “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde, özgür yaşam talebi ile mücadele eden kadınları saygıyla anıyorum. Şimdi ve daima” mesajı yer aldı.Kampanya hedeflenen etkiyi yarattı ve herkesin dikkatini çekti. İlçe halkı arasında mesajlar tartışma yarattı. Kimi desteklediğini açıkladı, kimisi de mesajların aşırıya kaçtığını söyledi. Ancak kampanyaya en büyük destek kadınlardan geldi.

Kampanya sosyal medya üzerinden de büyük beğeni geldi. Afişler kısa sürede, sosyal medyada birçok hesap tarafından ‘İzmir farkı’ sözleriyle paylaşıldı.