Kaç- Ak Saray’ın bir koltuğu 25 bin euro

Yurtdışından gelen mobilyalar arasında yer alan koltukların tanesinin, 25 bin euro yani 75 bin lira.

29 Kasım 2014 Cumartesi, 14:39
Abone Ol google-news

Bin odalı kaçak sarayla ilgili tartışmalar sürerken, sarayda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullanacağı alanlar ve makam odası için mobilyaların, dünyanın bir numarası olarak kabul edilen İtalyan firması Giorgietti ile Fransız Daisy Simon’dan alındığı belirtildi. Yurtdışından gelen mobilyalar arasında yer alan koltukların tanesinin, 25 bin euro yani 75 bin lira olduğu ifade ediliyor

Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen tamamlanan “Ak Saray”ın iç döşemesi için servet harcandığı belirtiliyor.

Atatürk Orman çiftliği arazisinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı olarak inşa edilen bin odalı “Kaçak Saray”ın mobilyaları için Fransız ve İtalyan markaları tercih edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kullanacağı alanlar ve makam odası için mobilyaların dünyanın bir numarası olarak kabul edilen İtalyan firması Giorgietti ile Fransız mobilya markası Daisy Simon’dan alınan mobilyalarla döşendiği öne sürüldü. Yurtdışından (İtalya ve Fransa) getirtilen koltuğun tanesinin 25 bin euro (yaklaşık 75 bin lira) olduğu ifade ediliyor.

Kaç- ak Saray’ın diğer odaları için, özellikle ofis mobilyaları konusunda iki Türk firmasının tercih edildiği belirtildi. Taraf'ın haberine göre; saray’ın diğer mobilyalarının Nurus ve Collection markalarından alındığı iddia edildi. Kaç- Ak Saray’ın mobilyaları, ağaçları ve mermerleri için harcanan paranın ise 70 milyon dolar olduğu belirtiliyor. Taraf'ın haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullanacağı Kaç- Ak Saray’ın mermerleri için tercih edilen markanın ise Guatemala Indian Green olduğu ileri sürüldü.