'Kadın Erkek eşit değildir' diyen Erdoğan'dan Kadınlar Günü mesajı

Kadın ve Adalet Zirvesi'nde 'Kadın ile erkeği eşit konuma getiremezsiniz, fıtratına aykırı' diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde bir mesaj yayınladı.

08 Mart 2015 Pazar, 12:49
Abone Ol google-news


"Gönlümüzde her zaman müstesna bir yere sahip olan, gerek aile gerek toplum yapımızın temel direği kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum"
"İnanıyorum ki özgüvenleri yüksek, cesur,
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde bir mesaj yayınladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi: "Gönlümüzde her zaman müstesna bir yere sahip olan, gerek aile gerek toplum yapımızın temel direği kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum. Yeni Türkiye yolunda ulaşmak istediğimiz hedefler konusunda kadınlarımıza da önemli sorumluluklar düşüyor. Bu doğrultuda son yıllarda gerçekleştirilen reformlarla, eğitimden sağlığa, çalışma hayatından siyasete kadar tüm alanlarda kadınlarımıza destek olacak önemli iyileşmeler sağlandı. Sorunlarının çözüme kavuşturulması açısından söz konusu reformların uygulamada tümüyle hayata geçirilmesi elbette büyük önem arz ediyor."

Erdoğan: Kadın ile erkeği eşit konuma getiremezsiniz, fıtratına aykırı

"DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUM"
Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, "Kadınlarımızın karşılaştığı sorunların, esasen tüm toplumun meselesi olduğu, dolayısıyla çözümlerin de ortak bir anlayışla üretilebileceği unutulmamalıdır. Konuya ilişkin mevcut sorunları dile getirmek, çözüm üretme amacıyla birlikte gayret göstermek için tüm imkanların seferber edilmesi gerekiyor. Bu hususta, devletimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın üzerlerine düşen yükümlülükleri yerine getirmelerinin yanı sıra, kadınlarımızın da kendi haklarına sahip çıkmaları, her türlü ayrımcılığa, hak gaspına ve şiddete karşı mücadeleden çekinmemeleri de hayati önem taşıyor. İnanıyorum ki özgüvenleri yüksek, cesur, eğitimli kadınlarımızın, ekonomiden siyasete her alanda sayılarının artması, ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır. Bu vesileyle, kadına şiddet meselesi başta olmak üzere mevcut sorunlarla kararlı biçimde mücadeleye devam edeceğimizi, kadınlarımızın hayat şartlarını daha da iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğimizi, ekonomik alanda olduğu kadar siyasi alanda da varlık göstermeleri hususunda kendilerine destek olacağımızı vurgulamak istiyorum. Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, temel haklar ve yükümlülükler açısından erkek ile kadın arasında herhangi bir farklılığa ve ayrımcılığa yer olmaması gerektiğini hatırlatıyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum" ifadelerini kullandı.