Kadınlar sağlıkta online randevuyu sevdi

Sağlık uzmanlarından online randevu olanağını sağlayan RandevuAl.com'un istatistiklerine göre online randevuların yüzde 68'i kadanlar tarafından alınıyor.

Yayınlanma: 27.09.2010 - 07:33
Abone Ol google-news

RandevuAl.com'un açıklamasına göre geçen yıl eylül ayında faaliyete geçen internet sitesi, çocuk doktorları, diş hekimleri, diyetisyenler, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları, plastik cerrahi uzmanları ve psikologlardan randevu alma fırsatı veriyor.

7 gün 24 saat randevu alabilme olanağı sağlayan sitede kayıtlı 400 sağlık uzmanı bulunurken, uzmanların çalışma yerlerinin ayrıntılı adres ve kroki bilgilerinin de bulunduğu RandevuAl.com'dan site üyeleri ücretsiz olarak yararlanabiliyorlar.

RandevuAl.com'un kullanıcı istatistiklerine göre, online randevuların yüzde 68'i kadınlar tarafından alınırken, online randevu, yüzde 80 oranında 23-40 yaş arasındaki kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

RandevuAl.com'dan alınan online randevuların yüzde 47'si diş hekimleri için alınırken, diyetisyenler ise yüzde 39 ile online randevuda en çok tercih edilen ikinci branş konumunda bulunuyor.

Online randevuların büyük çoğunluğu randevu gününden 2 ile 5 gün öncesinden alınıyor. Kullanıcılar 1 hafta ve sonrası için randevu almak amacıyla da online randevu sistemini aktif olarak kullanıyor. Siteden alınan randevuların yüzde 29'u hafta sonu alınırken, randevuların yüzde 43'ü mesai saatleri dahilinde, yüzde 57'si ise hafta sonu ya da mesai saatleri haricinde alınıyor.

RandevuAl.com Genel Müdürü İlker Üstüner, online randevu sisteminin yurtdışında yoğun olarak kullanıldığını belirterek, bu sistemin Türkiye'de de yaygınlaştığına dikkati çekti.
İlerleyen dönemlerde RandevuAl.com olarak hizmet verdikleri bölgeleri ve uzmanlık alanlarını genişletmeyi sürdüreceklerini ifade eden Üstüner, ''Sağlık uzmanlarından randevu alınmasını daha düzenli, güvenilir ve rahat bir sistem haline getiriyoruz. RandevuAl.com olarak objektif hizmet verme anlayışımız doğrultusunda amacımız, üyelerimizin sağlık hizmetlerine en kolay ve hızlı şekilde ulaşabilmelerini sağlamak.''


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler