Kağıt toplayıcısının eşine verdiği böbrek de iflas etti

Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde 4 yıl önce eşi 36 yaşındaki Kamber Gülmez'in verdiği böbrekle yaşama tutunan 32 yaşındaki Fadime Gülmez, nakil yapılan böbrek de iflas edince, tekrar diyalize girmeye başladı.

18 Mayıs 2016 Çarşamba, 11:10
Abone Ol google-newsİskenderun İlçesi'nde oturan ve sokaktan kağıt toplayarak geçimini sağlayan Kamber Gülmez, böbrekleri iflas eden bir çocuğunun annesi Fadime Gülmez'e 2012'de Antalya'da yapılan nakille böbreğini verdi.

Kızları 7 yaşındaki Melek Nur ile birlikte güç şartlar altında yaşam savaşı veren Fadime Gülmez'in eşinden aldığı böbrek de geçen yıl iflas etti. Eşinin tekrar hayata tutunmasıyla umutlandıklarını belirten Kamber Gülmez, "Benim verdiğim böbrek de iflas etti. Bu yüzden hem ben hem de eşim yarım kaldı. Eşim tekrar diyalize girmeye başladı" dedi.Kağıt toplayarak geçimini sağladığını belirten Kamber Gülmez, eşinin içinde bulundukları koşullar nedeniyle nakilden sonra sağlıklı bir yaşam süremediğini anlattı. Kendisinin de artık çalışamayacak hale geldiğini belirten Gülmez, hayırseverlerden yardım beklediklerini söyledi.