Kanal İstanbul'un ÇED raporuna tepki: #ÇEDeOnayVermiyoruz

Onbinlerce kişinin itiraz dilekçesi verdiği Kanal İstanbul projesinin ÇED raporuna İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nün bugün onay verilmesinin saat 21.00'de sosyal medya üzerinden '#ÇEDeOnayVermiyoruz' etiketi ile sosyal medya üzerinden kampanya başlatıldı.

17 Ocak 2020 Cuma, 22:04
Kanal İstanbul'un ÇED raporuna tepki: #ÇEDeOnayVermiyoruz
Abone Ol google-news

Sosyal medya üzerinden binlerce yurttaş ve yüzlerce sivil toplum kuruluşu '#ÇEDeOnayVermiyoruz' etiketi ile paylaşım yaparak ÇED raporunun onaylanmasına tepki gösterdi. Paylaşım yapan çevre ve doğa kurumlarından Kuzey Ormanları Savunması,"Rant ve yağma kanalına verilen ÇED onayı hukuk, bilim ve halk iradesinin çiğnenmesidir. Trakya, İstanbul ve Anadolu'ya su ve nefes olan Kuzey Ormanları'nın milyarlarca ağacı, deresi, gölü, kurdu, kuşu ve sayısız canı olarak bu #ÇEDeOnayVermiyoruz. Kanalı değil yaşamı savunuyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaz Dağları Savunması ise, "Yıllarca İstanbul’a ihanet ettiniz. Bir kez daha #Kanalistanbul projesiyle ihanet etmenize izin vermeyeceğiz" açıklamasında bulundu. Karadeniz İsyandadır platformu da, "#Kanalİstanbul projesi sadece İstanbul'un değil Karadeniz'in de ölüm fermanıdır. Ne İstanbul'un ne de Karadeniz'in yok olmasına izin vermeyeceğiz" dedi.