Kanseri yendi sahalara döndü

Kanseri yenen Jonas Gutierrez, Ekim 2013'ten bu yana ilk kez Newcastle United formasını giydi. Arjantinli oyuncu, oyuna girdiği anı hayatı boyunca unutmayacağını söyledi.

05 Mart 2015 Perşembe, 11:40
Abone Ol google-news

Uzun süredir testis kanseri tedavisi gören Jonas Gutierrez, bu ölümcül hastalığı yendikten sonra yeşil sahalara geri döndü.

Gutierrez, Newcastle United'ın, Manchester United'ı ağırladığı maçın 2. yarısında oyuna girdi. Takım arkadaşı Fabricio Colloccini, kaptanlık pazu bandını da Gutierrez'e vererek arkadaşına büyük bir jest yaptı.

Ekim 2013'ten bu yana ilk kez Newcastle United forması giyen Gutierrez, oyuna girdiği anı hayatı boyunca asla unutmayacağını söyledi.

Kanserle savaştığı günlerde kendisine büyük destek veren kulüp yönetimi ve Newcastle taraftarına teşekkür eden 31 yaşındaki Arjantinli oyuncu; "Hastalığım sırasında aldığım destek savaşmaya devam etmemi sağladı. Benim yaşadığım sorunlara yaşayanlara tavsiyem her zaman olumlu düşünmeleri. Tüm kalbinizle inanırsanız siz de benim gibi sağlınıza kavuşabilirsiniz" dedi. (ntvspor)