'Karlı hafta' Türkiye'yi etkisi altına aldı... İstanbul için kar tarihi belli oldu

Kurak geçen kışın en karlı haftalarından biri geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre bu hafta yurdun birçok şehrinden kar haberleri gelecek.

26 Şubat 2018 Pazartesi, 09:24
Abone Ol google-newsHava sıcaklıkları iyice düşerken bu sene kara hasret kalan İstanbullular, İstanbul'da son hava durumunu merak ediyor. Yurdun doğusunda bugünden etkili olmaya başlayan kar yağışı iki ilde okulların tatil olmasına neden oldu. İşte son dakika verilerine göre Meteoroloji'den haftalık hava durumu...

Etkisiz kalan kış tam bitti derken 'karlı hafta' Türkiye’yi etkisi altına aldı. Yurdun bazı bölgelerinde etkili olmaya başlayan kar sebebiyle okulların tatil olduğuna dair haberler gelmeye başladı. Bugün Trakya’da ve Doğu Anadolu’nun yüksek kesimlerinde kar olarak görülecek yağışlar yurdun diğer bölgelerinde yağmur olarak başalyacak, haftanın ilerleyen günlerinde kara dönüşecek…

İŞTE İSTANBUL İÇİN KAR TARİHİ…

Meteoroloji tarafından yapılan son tahminlere göre soğuk ve karlı hava dalgası bu sefer İstanbul’u da etkileyecek. İstanbul’da pazartesi yağmur olarak görülecek. Yağışların çarşamba günü karla karışık yağmura dönmesi bekleniyor, perşembe günü ise kar bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise 0’a kadar düşecek.

SOĞUK HAVA NE ZAMANA KADAR SÜRECEK?

Soğuk ve karlı hava yurdu perşembe gecesine kadar etkileyecek. Hafta sonuna doğru yükselmeye başlayan hava sıcaklıklarıyla parçalı bulutlu bir hava hakim olacak.

KAR TATİLİ HABERLERİ GELİYOR

Kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Son dakika haberine Van Bahçesaray ile Bitlis'te okullar tatil edildi.

BİTLİS'TE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Bitlis'te dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle merkez ve merkeze bağlı köy okullarında bir gün süreyle eğitime ara verildi.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle okulların bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi. Valilik açıklamasında “Olumsuz hava şartlar nedeniyle merkez ve merkeze bağlı köy okullarında eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan hamile ve engelli personeller bir gün süreyle izinli sayılacaktır” denildi.

VAN BAHÇESARAY'DA KAR TATİLİ

Van'ın Bahçesaray ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Akşam saatlerinde belli aralıklarla başlayan kar yağışı etkisini artırınca okulların ise bir gün tatil edildiği belirtildi.