Katlı otoparkta bomba paniği

Konya'da Büyükşehir Belediyesi'ne ait Zindankale Çok Katlı Otopark’ın zemin katında asansör kapısının yanına bırakılan hediye paketi, bomba paniğine neden oldu. Binanın son katındaki düğün salonunda bulunan davetliler tahliye edildi. Bomba imha uzmanı tarafından fünyeyle patlatılan pakette, hediyelik porselen tabak çıktı.

26 Temmuz 2015 Pazar, 16:47
Abone Ol google-news

Olay, bugün saat 15.00 sıralarında merkez Selçuklu İlçesi'nde kentin en işlek bölgesindeki Büyükşehir Belediyesi'ne ait 4 katlı Zindankale Katlı Otopark'ında meydana geldi. Otopark çalışanları, zemin kattaki asansör kapısının yanına bırakılmış bir hediye paketini görünce, son dönemlerde artan terör olayları nedeniyle bomba olabileceği şüphesiyle polise haber verdi.

Çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis, otopark girişinin bulunduğu caddeyi trafiğe kapattı. Otopark alanı ile binanın son katındaki düğün salonunda bulunanlar tahliye edildi. Gelin ve damat ile birlikte davetliler de panikle binanın yan tarafından bulunan merdivenlerden binayı tahliye etti. Bazı sürücüler de araçlarıyla birlikte binadan çıktı.

Olay yerine tedbir amaçlı ambulans da çağrıldı. Özel koruyucu kıyafetli bomba imha uzmanı, fünyeyle paketi patlattı. Paketin içinden ise hediyelik porselen tabak çıktı. Paketin düğüne gelen davetliler tarafından unutulduğu üzerinde duruluyor.