'Kedi yavruları bebeğimden daha şanslı'

Erzurum'da tek odalı gecekonduda 10 aylık çocukları Furkan ile birlikte yaşam mücadelesi veren Aslı- Mirsevden Tekdemir çifti, evlerinde doğum yapan sokak kedisi ile yavrularına da bakmaya başladı. Bu durum medyada haber olunca çok sayıda hayvansever, kedilere yardım gönderdi.Geçimini hurda toplayarak sağlayan Mirsevden Tekdemir "Kedinin yavruları, oğlum Furkan'dan daha şanslı çıktı" dedi.

25 Haziran 2015 Perşembe, 13:08
Abone Ol google-news

Merkez Yakutiye İlçesi'nin Edip Somunoğlu Mahallesi'nde yaşayan Tekdemir çifti, babadan kalma tek odalı gecekondu evlerine sığınan ve burada doğum yapan sokak kedisi ile 4 yavrusuna sahip çıktı. Sokaklarda el arabası ile kağıt, metal gibi atıkları toplayıp satarak ailesinin geçimini sağlayan 58 yaşındaki Mirsevden Tekdemir, kazandığı paranın büyük bir bölümünü oğlu Furkan ve yeni doğum yapan 'Kader' adını verdikleri kediye harcayınca haber konusu oldu. Gazete, İnternet siteleri ve sosyal medyada geniş yer bulan haber üzerine çok sayıda hayvansever cep telefonundan Mirsevden Tekdemir'e ulaşarak kedilere yardım etmek istediğini söyledi. Hayvanseverler ev adresine aldığı Tekdemir'in evine çok sayıda kedi maması gönderdi.

KEDİLERE AYLARCA YETECEK MAMA

Yapılan haberin kedi ve yavrularının hayatını değiştirdiğini, kendilerinin ise yine aynı hayatı sürdürdüğünü belirten Mirsevden Tekdemir, bu duruma hem sevinip hem de üzüldüğünü anlattı. Borcu yüzünden aylardır evinin elektriğinin kesik olduğunu ifade eden Tekdemir şunları söyledi:

"Kazandığım birkaç kuruş parayı oğlum Furkan ve Tanrı misafiri olan kedilere harcıyordum. Eşim ve ben çoğu zaman aç yatıyorduk ama yağmurlu bir akşam evimize sığınan 'Kader' adını verdiğimiz kedi ve 4 yavrusuna, oğlum Furkan'a nasıl bakıyorsak öyle baktık. Bizimle ilgili haber yapılınca çok sayıda hayvansever beni cep telefonundan arayıp kedilere yardım yapmak istediğini söyledi. Sadece bir hayırsever oğluma mama gönderdi. Kedilere ise birçok kişi mama gönderdi. Evde kedilere aylarca yetecek kadar mama var. Kedinin yavruları oğlum Furkan ve bizden daha şanslı çıktı. 5 kişi toplam 650 lira ve erzak gönderdi. Para gönderenlerden birkaçı kedilere yiyecek almamı rica etti."

Doğan Haber Ajansı Yurt Haberler: 0 212 4135246