Kılıçdaroğlu: Davutoğlu olayların ağırlığı altında ezildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile görüştü. Görüşmenin ardından konuşan CHP lideri, Başbakan Davutoğlu'nun son yaşanan olaylar karşısında ezildiğini söyledi. Gazetecilerin, Ankara katliamının "IŞİD ve PKK ortak yapımı" iddialarını sorması üzerine CHP liderinin mimikleri gözlerden kaçmadı.

16 Ekim 2015 Cuma, 11:34
Abone Ol google-news
<video:389039><video:389039>

Meclis'te gerçekleştirilen görüşmede Kılıçdaroğlu'nu Demirtaş kapıda karşıladı. İki liderin tokalaşmasının ardından görüşme basına kapalı olarak gerçekleşti.

Görüşmede CHP Grup Başkanvekilleri Levent Gök ile Özgür Özel de hazır bulundu.

Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu.

 SELAHATTİN DEMİRTAŞ: IŞİD'İN DEVLET İÇERİSİNDE ÇOK SAĞLAM İLİŞKİLERİ VAR

CHP lideri şunları söyledi:

- Türkiye'nin çok ayrıştığını hepimiz biliyoruz. Bizim ölümlere değil, beraber olmaya ihtiyacımız var. İnsanlarımızın sorunlarını çözmek için siyaset yapıyoruz.

- Terörden duyduğumuz endişeleri karşılıklı olarak dile getirdik. Huzur içinde bu ülkede yaşamak istiyoruz. Ayrışan siyaset bizi, Türkiye'yi bu noktaya getirdi.

- Gerginliği yaratan siyaset kurumu, sona erdirecek olan da siyaset kurumudur.

- Davutoğlu olayların ağırlığı altında ezilen birisi. Yapılan açıklamaları büyük bir endişeyle izliyorum. Hükümet sorunların altında ezilmiş vaziyette... Son günlerde yaptığı açıklamalar çelişkilerle dolu.

-Türkiye'de ciddi bir yönetim boşluğu var. Ne söylediğini bilmeyen bir başbakan önlem almayan içişleri bakanı var.

- Annler ağlıyorlar... Beyefendi gülerek neden istifa edeyim diyor.