Kırkpınar Ağası’nın oğluna müebbet hapis

EDİRNE’de bir bar tuvaletinde kız yüzünden tartıştığı 26 yaşındaki Ömer Turgut’u başından tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan eski Kırkpınar Ağası Mustafa Altunhan’ın 25 yaşındaki oğlu Volkan Altunhan, ömür boyu hapis cezasına çaptırıldı.

23 Mart 2016 Çarşamba, 13:20
Abone Ol google-news

Edirne’de 2 yıl önce bir barın tuvaletinde kız yüzünden tartıştığı Ömer Turgut’u başından tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla, eski Kırkpınar Ağası olan işadamı Mustafa Altunhan’ın oğlu Volkan Altunhan, dün bir kez daha 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Altunhan’ın çok sayıda yakını ile avukatlar katılırken, ölen Ömer Turgut’un ailesinden kimse katılmadı.

Cumhuriyet Savcısı Mustafa Kısakürek, mütaalasında sanık Volkan Altunhan’ın, ‘Kasten adam öldürmek suçundan’ ömür boyu hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Öldürülen Ömer Turgut’un avukatı Furkan Kamalak, sanık Volkan Altunhan’ın iş yeri kameralarından cinayeti işlediği açıkça belirli olduğundan cezalandırılmasını talep etti. Sanık avukatları ise savunmalarında Volkan Altunhan’ın Ömer Turgut’u öldürdüğüne dahil yeterli delil olmadığından sanığının suçsuz olduğunu ve hakkında beraat kararı verilmesini talep etti.

BEN ÖRDEK BİLE ÖLDÜRMEM

Geçen yıl barda birlikte otururken tuvalete giderek kız arkadaşına laf attığı için tartıştığı Ömer Turgut’u öldürdüğü idddiasıyla yargılanan sanık Volkan Altunhan son savunmasında, "Ben amcam ile bazen ava gittiğimde ördek bile vuramam. İnsan öldüremem" dedi. Altunhan savunmasına, tartıştığı Turgut’un tuvalet girişinde kendisine küfür edip omuz atmasının ardından tuvalete çağırdığını anlatarak, "Ben ölen Ömer Turgut’u tanımam. Olay gecesi kız arkadaşımla barda oturuyorduk. Daha sonra ben kız arkadaşımı tuvalete götürmek için eşlik ettim. Ömer bu sırada arkamızdan geldi. Çıkışta önümüzü kesip küfür edip bana hakaret edip beni tuvalete çağırdı. Tuvalete boğazımı sıkıp kafamı kapıya vurdu. Daha sonra ben çıktım. Ben öldürmedim suçsuzum beraatımı istiyorum" dedi.

Mahkeme heyeti savunmaların tamamlanmasından sonra kısa bir aradan sonra sanık Volkan Altunhan’ı kasten adam öldürmek suçundan ömür boyu hapis cezası ile cezalandırılmasına hükmetti.