Kitap okurken çekilen fotoğrafı ile aşağılanan Ali Uçar, insanlık dersi verdi

İzmir’de trende yolculuk yaptığı sırada kitap okurken çekilen fotoğrafı, üzerindeki kıyafet nedeniyle aşağılayıcı bir dille Facebook’ta paylaşılan Ali Uçar insanlık dersi verdi.

15 Nisan 2015 Çarşamba, 10:26
Abone Ol google-newsAli Uçar, kitap okuduğu sırada çekilen ve “Entel olcam kız tavlıcam diye kendini yırtan izban kekosu terliklerine bayıldım” mesajıyla paylaşılan fotoğraftaki kişinin kendisi olduğunu belirtti:

Uçar şöyle yazdı:

“Arkadaşlar fotoğraftaki şahıs benim ve hiç utanmıyorum karşımda oturmuş olan kıza veya çevremde hiç kimsenin namusuna bakmadığım için. Evet ben cebi çok zengin bir insan değilim hatta ilkokul 6. sınıf terkim annem babam ayrı toplumun huzurunu kaçıran soytarı olmadım utanıyorum…

"Çalmıyorum"

Çalmıyorum çalışarak kazanıyor param yettiğince kitap almaya kütüphaneye gitmeye çalışıyorum çok utanç duyuyorum böyle bir insan olduğum için…

Elbisem kirli terliğim bindiğim metroya uygun değil işte zihnimi kirletemiyorum utanıyorum… Ama her ne olursa olsun bana kitaplar böyle olmayı öğretti insan olmayı, hayvanlaşıp çevremi kirletemiyorum üzgünüm utanıyorum…”

Sosyal medya Ali Uçar'ın insanlık dersini konuşuyor

Ali Uçar’ın insanlık dersi verdiği yanıtı sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girerken #AliUçar etiketiyle destek mesajları paylaşıldı.‘Yüreği güzel insanların var olduğunu gösterdiniz’

Kendisine destek veren herkese kişisel Facebook sayfası üzerinden teşekkür eden Ali Uçar, “Sokağa çıktığımda elimde duran kitaptan çok yüreği güzel insanların da var oldugunu gösterdiniz. Artık çevreme daha sık dikkat edeceğim ve yüreği sizler gibi güzel çarpan insanların varlıgını anımsayacağım” dedi.

Kendisine kitap vermeyi veya hediye etmeyi düşünenlere “Ben cebimdeki parayı kitapçıya vererek mutlu oluyorum” karşılığını veren Uçar, bu durumu şöyle açıkladı: “Çünkü ben o kitaba üçret ödersem yazarı kazanacak, yayınevi kazanacak matbaada çalışan insan kazanacak stantta duran öğrenci arkadaşımız ve kitapçılar kazanacak ve çoğalacağız.”