Küçükçekmece'de doğalgaz patlaması: Yaralılar var

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde doğalgaz patlaması meydana geldi. Patlamada 1'i ağır olmak üzere 7 kişi yaralandı.

20 Şubat 2017 Pazartesi, 14:43
Abone Ol google-news

<video:680399>

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesindeki Kanarya Mahallesi'nde 3 katlı binanın girişindeki pastanede doğalgazdan kaynaklanan patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre 1'i ağır 7 kişi yaralandı.

Kanarya Mahallesi'nde bir binanın girişindeki pastanede saat 14.15 sıralarında patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gazdan kaynaklandığı belirtilen patlamada ilk belirlemelere göre biri ağır 7 kişi yaralandı.

Yaralılar, hastaneye kaldırılırken patlamada binada büyük çapta hasar oluştu.

PASTANE SAHİBİ OLAY ANINI ANLATTI

Doğalgaz patlamasının meydana geldiği pastanenin sahibi Bayram Yıldırım, olay anını anlattı.

Yıldırım, "Müşteri çıkmıştı. İçeride oturuyorduk, bir anda patlama oldu" dedi. Bu arada itfaiye ve polisin büyük hasar oluşan pastanedeki incelemesi sürüyor.

İGDAŞ AÇIKLAMA YAPTI

Patlamayla ilgili İGDAŞ da açıklama yaptı. İGDAŞ tarafından yapılan açıklamada, patlamaya tesisata müdahalenin neden olduğu belirtilerek, "Patlamanın gerçekleştiği dairenin doğalgaz projesinde 1 doğalgaz sobası ve 1 ocak olmasına rağmen, yapılan incelemede tesisattaki doğalgaz sobasının İGDAŞ’ın bilgisi ve izni olmaksızın söküldüğü belirlenmiştir" denildi.

Açıklama şöyle:
"Bugün saat 14:50 sularında Küçükçekmece, Kanarya Mahallesi, Yarasa Sokak No:21 adresinde bir patlama meydana gelmiş ve patlamada yaralananlar olmuştur.

Öncelikle söz konusu olayda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifa ve Kanarya Mahallesi sakinlerine geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. 

Patlamanın ardından 187 Doğalgaz Acil Hattı’na gelen ihbar üzerine derhal olay yerine giden İGDAŞ ekipleri, itfaiye ve emniyet ile birlikte, incelemelere başlamıştır. Yapılan ilk incelemede, patlamanın söz konusu adresteki binanın giriş katında bulunan dairede meydana geldiği tespit edilmiştir.
Patlamanın gerçekleştiği dairenin doğalgaz projesinde 1 doğalgaz sobası ve 1 ocak olmasına rağmen, yapılan incelemede tesisattaki doğalgaz sobasının İGDAŞ’ın bilgisi ve izni olmaksızın söküldüğü belirlenmiştir. Patlamaya, sökülen doğalgaz sobası hattından sızan gazın neden olduğu düşünülmektedir.  Söz konusu adreste meydana gelen olayın kesin nedeni, yapılacak adli soruşturma sonucunda netlik kazanacaktır. "