Kürsüdeki vekillere saldıran AKP'li Enç, Meclis'e 'köpek giremez' afişiyle gelmişti

Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın "Kelepçeli eylem" sonrası sonrası Meclis'te tansiyon yükseldi. AKP'li kadın vekiller Nazlıaka'ya sert müdahale etti.

19 Ocak 2017 Perşembe, 21:25
Abone Ol google-news

<video:662805>

Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka kendini, Meclis kürsüsüne kelepçeleyerek eylem gerçekleştirdi. Nazlıaka'nın eylemine AKP'li kadın vekiller sert şekilde müdahale etti.

Genel Kurul'a daha önce 'Köpek giremez' afişiyle gelen AKP Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç'in attığı tweet sonrası müdahale gerçekleşti.

 
AKP'li Enç'in sert müdahalesi sonrası CHP'li Pavey'in kolundaki protez çıktı

Nazlıaka'ya yönelik saldırıyı durdurmak isteyen CHP Milletvekili Şafak Pavey'e, AKP Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç saldırdı.


AKP'li kadın milletvekillerinin saldırı sırasında alkışladığı görülürken, Pavey'in kolundaki protezin saldırı sonucu çıktığı öğrenildi. Yumuşak doku zedelenmesi yaşayan Pavey, geceyi hastanede geçirecek.

Nazlıaka'dan Pavey'e ziyaret
 
Aylin Nazlıaka, Meclis'teki kavgada protez kolu çıkan Şafak Pavey'i ziyaret etti. Nazlıaka daha sonra sosyal medya hesabından, " Hastanede Şafak Pavey ile birlikteyiz. Merak edenlere; iyiyiz. Kadını kadına kırdıran bu zihniyet bu ülkeye Başkanlık ile ne getirebilir?" tweet'ini attı.