Kuşlara yem ve su verme rekorunu kırdılar

Küçükçekmece Belediyesi'nin öncülüğünde düzenlenen ''En çok çocukla kuşlara yem ve su verme'' rekor denemesi kapsamında 400 çocuk kuşlara yem ve su vererek Dünya Çocuk Rekorları'na yenisini ekledi.

22 Nisan 2012 Pazar, 12:08
Abone Ol google-news

Eyüp Sultan Camisi önünde düzenlenen rekor denemesine, Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği 3. Uluslararası Çocuk Festivali'ne katılmak üzere Bosna Hersek, Bulgaristan, Gürcistan, Malezya, Kırgızistan ve Rusya'dan Türkiye'ye gelen çocuklar ile Küçükçekmece Bilgi Evi'nden gelen 400 çocuk katıldı.

Burada konuşan Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, rekor denemesi ile hayvan sevgisinin yaygınlaşması, güvercinin barışın sembolü olduğunun vurgulanması ve hayvanlara kışın yiyecek, yazın su verilmesi gerektiğinin hatırlatılmasının amaçlandığını söyledi.

Festival kapsamında yurt dışından gelen çocukları Küçükçekmeceliler'in evlerinde ağırladığını belirten Yeniay, rekor demesinin ardından bu çocukların gittikleri ülkelerde güzel birer hatıra olarak bunları anlatacaklarını kaydetti.

Prof. Dr. Orhan Kural da Dünya Çocuk Rekorlarının 25.'sini yaptıklarını belirterek, yapılan rekor denemesinin çok anlamlı olduğunu söyledi.

Bir hayvansever olarak rekor denemesini desteklediğini dile getiren Kural, ''Güvercinler gelip sizin kapınızı çalıp su isteyemiyorlar, yemek isteyemiyorlar. Onların avukatları yok, sendikaları yok, oy kullanamıyorlar. Ancak sizden destek bekliyorlar'' dedi.

Rekor denemesi kapsamında daha sonra 400 çocuk güvercinlere yem ve su verdi. Prof. Dr. Kural da ''En çok çocukla kuşlara yem ve su verme'' rekorunun kırıldığını belirterek, rekoru tescilledi.