"Kusursuzlar" filminin basın gösterimi yapıldı

50. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Film" ve "En İyi Yönetmen", 4. Malatya Film Festivali'nde ise "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerine layık görülen "Kusursuzlar"ın basın gösterimi yapıldı.

18 Aralık 2013 Çarşamba, 14:46
Abone Ol google-news

Dünya prömiyeri, Asya'nın en prestijli festivallerinden 18. Busan Film Festivali'nde yapılan filmin basın gösterimi, yönetmen Ramin Martin, senarist Emine Yıldırım ve başrol oyuncusu İpek Türktan'ın katılımıyla Cinemaximum Kanyon'da gerçekleştirildi.

Yönetmen Martin, gösterim sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, filmin aldığı ödüllerden ve gösterilen ilgiden dolayı son derece mutlu olduklarını söyledi.

Türkiye'de kadına şiddetin hep gündemde olduğunu belirten Martin, filmde işledikleri konulardan birinin de bu olduğunu ve sorunun çözümüne katkı yapmak istediklerini anlattı.

Film

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü yapım desteği alan filmin başrollerini İpek Türktan ile Esra Bezen Bilgin paylaşıyor. İbrahim Selim, Mehmet Ali Nuroğlu, Suna Selen, Melih Düzenli gibi oyuncuların da rol aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Deniz Eyüboğlu Aydın, sanat yönetmenliğini Elif Taşçıoğlu, müziklerini Barış Diri, kurgusunu ise Theron Patterson yaptı.

"Kusursuzlar", kardeşlik bağının yarattığı ölümsüz sevgi-nefret ilişkisine tanıklık ederken, erkeğin egemen olduğu toplumsal kalıplara başkaldıran, tüm çelişkileri ve çatışmalarıyla yaşayan iki kadın karakterin verdiği savaşı anlatıyor.

Dağıtımcılığını Başka Sinema kapsamında M3'ün üstlendiği, Giyotin Film ve Karavan Film imzalı "Kusursuzlar", 3 Ocak 2014'ten itibaren Başka Sinema salonlarında sinemaseverlerle buluşacak.