KYK'dan kredi ve burslar ödenmedi iddiası üzerine açıklama

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından öğrencilere burs ve kredi tutarlarının ödenmediği iddia edildi. Sosyal medyada gündem olan olayın ardından KYK'dan açıklama geldi.

11 Temmuz 2020 Cumartesi, 20:29
KYK'dan kredi ve burslar ödenmedi iddiası üzerine açıklama
Abone Ol google-news

Sosyal medyada tepkilerini dile getiren öğrenciler, KYK tarafından burs ve kredi tutarlarının bu ay hesaplarına yatırılmadığını iddia etti. Yaşanan olayın geniş yankı bulmasının ardından KYK'dan açıklama geldi.

KYK, tarafından yapılan açıklamada, '' YÖKSİS üzerindeki eğitim bilgileri güncel olmayan öğrencilerimize burs/kredi ödemesi yapılamamaktadır'' ifadeleri kullanıldı.

KYK tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

''Sevgili öğrencilerimiz, Bakanlığımızdan burs/kredi alan öğrencilerimiz imzaladıkları taahhüt gereğince eğitim durumlarındaki degişiklikleri en geç 1 ay içerisinde Genel Müdürlüğümüze bildirmekle yükümlüdür. YÖKSİS üzerindeki eğitim bilgileri güncel olmayan öğrencilerimize burs/kredi ödemesi yapılamamaktadır. Bu sebeple bu ay burs/kredi ödemeleri yapılmayan öğrencilerimizden e-devlet üzerinden nakil başvurusu yaparak bilgilerini güncelleyen, durumu uygun olan ve nakli gerçekleşen öğrencilere ödeme zamanında ödeme yapılacaktır. Konuyla ilgili bilgilelerinizi e-devletten takip edebilirsiniz.''