Levent Üzümcü'nün tiyatro oyunu engellendi

Levent Üzümcü, 'Anlatılan Senin Hikayendir' oyununun 10 Ocak’ta İskenderun'da yapılacak gösteriminin baskılar nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.

30 Aralık 2018 Pazar, 11:53
Abone Ol google-news
<video:1185853>

Sanatçı Levent Üzümcü, 'Anlatılan Senin Hikayendir' oyununun, 10 Ocak’ta Hatay’ın İskenderun ilçesinde yapılacak gösteriminin baskılar nedeniyle iptal edilmek zorunda kaldığını söyledi. 

Instagram hesabından yayınladığı bir video ile yaşananları aktaran Üzümcü, oyunun sahneleneceği salonun bulunduğu koleje baskı yapıldığını belirterek şunları söyledi:

“Sanatın ve sanatçının hiç olmadığı kadar özgür, demokrasinin hiç olmadığı kadar ileride olduğu şu günlerde, İskenderun’da oynayacağımız oyunun oynanacağı kolejin sahnesi, yapılan baskılar nedeniyle elimizden alındı. Kolej yönetimi, oyunu artık orada oynamamıza izin vermiyor. Dosluğun, kardeşliğin ve barışın oyunu 'Anlatılan Senin Hikayendir'i izlemek İskenderunlular için bir başka özgür yarına kaldı.Hepinizden özür dilerim.”

Oyunun Artvin'deki Çoruh Üniversitesi'ne bağlı A. Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi'nde 3 Aralık Cumartesi günü yapılacak gösterimi de Artvin Valiliği tarafından iptal edilmişti.