MasterChef’te eleme şoku: Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı?

MasterChef Türkiye'nin ekrana gelen son bölümünde, yeni sezonun ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Bireysel dokunulmazlığı alan kişi belli oldu.

25 Ağustos 2021 Çarşamba, 14:15
MasterChef’te eleme şoku: Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı?
Abone Ol google-news

Ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danillo Zanna'nın jüri üyeliğini yaptığı MasterChef 2021’in yeni sezonun ilk dokunulmazlık oyununda mavi ve kırmızı takımlar karşı karşıya geldi. MasterChef'te ana kadroda yer alan 16 yarışmacı kaptanlık mücadelesi için yarışmıştı. Mücadeleyi kazanan Burcu mavi takım kaptanı olurken Eren’i de kırmızı takım kaptanı seçmişti. 

MasterChef 2021’de sezonun ilk takım oyununda, Burcu ve Eren’in kaptanlığında mavi takım ile kırmızı takım, esnaf lokantası konseptli yemekler yapmak için tezgah başına geçti. Yemekleri değerlendiren şefler, kazanan takımı açıkladı. Kırmızı takım, mavi takımı 4-3 yenerek dokunulmazlığı kazanan takım oldu. Dokunulmazlık oyununu kaybeden mavi takım bireysel dokunulmazlık için tezgah başına geçti. Dokunulmazlığı kazananı belirleyecek yemek, Mehmet şefin imza tabağı olan Som oldu. Şefler, yarışmacılardan bu yemeği 40 dakika yapmalarını istedi.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Süre sonunda şefler tadım yaptı ve yemekleri değerlendirdi. Safanur, Burcu ve Hasan gecenin en başarılı tabağını yaptı. Bu üç isim arasından gecenin en iyi tabağını çıkaran Hasan bireysel dokunulmazlığı kazandı. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Hasan, ilk eleme adayı olarak Tunahan'ı seçti. Konseyde Hasan ve Tunahan dışındaki altı yarışmacı arasında yapılan oylamada tartışmalar yaşandı. 

ELEME ADAYI KİM OLDU?

Daha sonra konseyde ikinci eleme adayı belli oldu. Oylamada isimleri beşer kez yazılan Fatma ile Tahsin arasında eşitlik olunca, ikinci eleme adayı olacak ismi mavi takım kaptanı Burcu belirledi. Burcu, ikinci eleme adayı olarak Tahsin'i seçti. Böylece MasterChef 2021’in ilk haftasında eleme potasına giren yarışmacılar Tunahan ile Tahsin oldu.