Meksika Güzellik Kraliçesi, insan kaçakçılığı operasyonunda tutuklandı

Meksika Güzellik Kraliçesi Laura Mojica Romero, bir insan kaçırma çetesine üye olduğu şüphesiyle tutuklandı. 25 yaşındaki Romero, suçlu bulunması halinde 50 yıla kadar hapis cezası alabilir.

16 Şubat 2021 Salı, 16:43
Meksika Güzellik Kraliçesi, insan kaçakçılığı operasyonunda tutuklandı
Abone Ol google-news

Fotoğraf:Instagram

Meksika'da düzenlenen bölgesel güzellik yarışması Miss Oaxaca 2018'de birinci olan Laura Mojica Romero, bir insan kaçırma çetesine üye olduğu gerekçesiyle tutuklanıp cezaevine gönderildi. 

?Sputnik Türkiye'in aktardığı habere göre, Polis, tutuklanan üç kadın ve beş erkekten biri olan Romero'nun iki aydır Meksika'nın doğusundaki Veracruz eyaletindeki hapishanede tutulduğunu ve soruşturmanın devam ettiğini açıkladı. Açıklamada Romero, "insan kaçırma konusunda uzmanlaşmış bir suç örgütünün iddia edilen sekiz üyesinden biri” olarak nitelendirildi. Romero suçlu bulunursa 50 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

?2018'deki başarısının ardından 2020'de de Kolombiya'da düzenlenen yarışmada Uluslararası Kahve Kraliçesi tacını takan Romero, Ocak 2019'da verdiği bir röportajda kendisini "güzel bir yüzden daha fazlası" olarak tanımlamıştı. İşletme mezunu olan Romero, önceliklerinin kadına yönelik şiddet sorununu çözmek olduğunu söylemişti.