Melo: Şampiyon olmamız istenmedi

Galatasaraylı futbolcu Felipe Melo, Spor Toto Süper Lig'de şampiyon olmalarının istenmediğini savunarak, her şeye rağmen bunu başardıklarını söyledi. Brezilyalı yıldız Galatasaray'dan ayrılma konusunda da çarpıcı açıklamalrda bulundu.

28 Mayıs 2015 Perşembe, 11:51
Abone Ol google-news

Brezilyalı futbolcu, sarı-kırmızılı kulübün düzenlediği medya günü etkinliğinde haber ajanslarına yaptığı açıklamada, kazandıkları şampiyonluğun çok önemli ve anlamlı olduğunu ifade etti.

Sezona iyi başlamadıklarını ve bazen kendileri açısından işlerin ters gittiğini dile getiren Melo, "İstemediğimiz skorlar da aldık ne yazık ki. Ama bence bütün sezon birçok şey bizim aleyhimizeydi. Bakıldığı zaman üç günde bir, iki günde bir Galatasaray maçları oynatıldı. Bence şampiyon olmamız istenmedi ama Tanrı bizimle beraberdi, yanımızdaydı. Sonunda da çok mücadele eden, çok çalışan bir takıma şampiyonluğu nasip etti. O yüzden mutluyuz" diye konuştu.

"Birçok kez gereksiz sarı kart gösterildiğini düşünüyorum"

Felipe Melo, "sorunlu futbolcu" olduğu görüşüne katılmadığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Diğer takım taraftarlarının yaptığı yorum beni hiç ilgilendirmiyor. Tam tersi hakemlerin bana birçok sefer gereksiz sarı kart gösterdiğini de düşünüyorum. İyi izlenirse hiç faul olmayan pozisyonlarda bile faul çalınıp, sarı kart çıktığını düşünüyorum. Diğer takımlara, oyuncularına bunlar yapılmadı. Galatasaray’a verilmeyen penaltılar vardı ama şampiyonluk yolunda mücadele ettiğimiz rakiplerimize verilen penaltılar oldu. Belirttiğim gibi bu sene hemen hemen herkes bize karşıydı ama biz bir aile, bir bütün olduk. Tanrı bizimle beraberdi. Bu anlamlı, büyük şampiyonluğu bize nasip etti. Buradan da herkese armağan olsun şampiyonluk."

"Irkçılık mı yoksa anlamını bilmediğin bir tweet paylaşmak mı iyi?"

Brezilyalı futbolcu, Twitter’da anlamını bilmediği bir mesajı paylaştığı için iki maç ceza aldığını ileri sürerek, "Bakıldığı zaman rakibimizin oyuncusu, Trabzonsporlu bir futbolcuya ırkçılık yaptığı zaman iki maç ceza aldı. Ben hiç anlamını bilmediğim, istemeden koyduğum bir tweet yüzünden iki maç ceza aldım. O zaman ben size bırakıyorum. Hangisi daha iyi acaba. Irkçılık yapmak mı, bir söylemde bulunmak mı, yoksa hiç bilmediğin bir tweet yayınlamak mı?" ifadelerini kullandı.

Felipe Melo, kimseden korkusu olmadığını ve Galatasaray için sahada verdiği mücadeleyi saha dışında da vermeye hazır olduğunu anlatarak, şunları söyledi:

"Şu anda aynı mücadeleyi veriyorum ve kimseden korkum yok. O yüzden dikkat ederseniz dürüstçe açık açık konuşuyorum. Mesela bir maçta faul yaptıysam veya atılmam gerekiyorsa, hak ettiysem onun hakkında bir yorum yapmam savunmasını yapmam. Demin de belirttiğim gibi birçok kişi bize karşıydı. Bunu görüntülerden verilen kartlardan ve kararlardan da anlayabilirsiniz. Ben de size soruyorum. Irkçılık yapan bir oyuncuya verilen ceza ile bilmeden bir tweet yayınlamanın cezası aynı mı olmalı? Bence bu soruyu sizin de düşünmeniz gerekiyor."

Melo, Galatasaray’ın şampiyonluğundan sonra birçok kişinin üzüntü yaşadığını savunarak, "Galatasaray şampiyon olduktan sonra bazen spor programlarına bakıyorum orada hemen hemen herkesin yüzü düşük. Galatasaray şampiyon oldu diye kutluyorlar ama çok içten gelen bir kutlama değil. Herkes ağlamaklı, biraz üzgün. O tip şeyler görüyorum. Bu beni daha çok mutlu ediyor. Birçok kişi bize karşı, birçok kişi bizim şampiyon olmamızı istemiyordu ama Tanrı bunu bize nasip etti" ifadelerini kullandı.

"Demirören özer dilerse elini sıkarım"

Felipe Melo, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in kendisi hakkındaki sözleri nedeniyle Türkiye Kupası ödül töreninde elini sıkmadığını belirterek, şunları kaydetti:

"Ben kesinlikle kendisini birebir tanımıyorum. Kesinlikle adını bile bilmiyorum. Böyle bir insanın benim arkamdan konuşması, ’Galatasaray’a yakışmıyor gitmesi lazım tarzı yorumlar yapması’ buna sebep oldu. O yüzden ben elimi vermedim. Yani böyle benim arkamdan konuşmuş birisine elimi uzatmam çok çok doğru olmaz. Ben bir aktör değilim, ben dürüst bir futbolcuyum. Şu yapmış olduğum röportajda da ne kadar dürüst olduğumu ve kimseden korkum olmadığını anlamışsınızdır. Benden özür dilerse tabii ki elini sıkarım ama özür dilemediği sürece elini sıkmayı düşünmüyorum."

"Belki de Türkiye’deki zamanımın sonuna geliyorum"

Galatasarayla önemli başarılar yaşadığını anlatan Brezilyalı futbolcu, "İlk geldiğimde hedefim büyük ve önemli başarılara imza atmaktı. Şu zamana kadar da Galatasaray formasıyla birçok başarıya imza attığımı, hemen hemen her başarıya imza attığımı, her kupayı kazandığımı düşünüyorum. Belki de artık Türkiye’deki zamanımın yavaş yavaş sonuna geliyorumdur ama şu an için kesin bir şey söyleyemem. Bunu tamamen Tanrı biliyor" diye konuştu.

Sezon içinde geçirdiği bel fıtığı ameliyatının ardından kısa sürede sahalara dönen Felipe Melo, kendisini sarı-kırmızılı formanın motive ettiğini dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Beklenenden çok önce döndüm. Motivasyon sadece Galatasaray formasıydı. Gerçekten çok önemli bir forma için mücadele ettiğimi düşünüyorum. Bu formayı giymek herkese kısmet olmaz. O yüzden sakatlandığımda da benim en büyük motivasyonum da Galatasaray forması oldu. Bir an önce çalışıp bir an önce dönüp arkadaşlarımın yanında olmak istiyordum. Tabii ki tekrardan Tanrı’ya çok teşekkür ediyorum. Diğer taraftan aileme de çok teşekkür ediyorum."