Menemen'de dezavantajlı mahalleye anaokulu desteği

Menemen Belediyesi tarafından Doğaköy Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Doğaköy Anaokulu gelecek pazartesi günü açılıyor.

31 Ocak 2020 Cuma, 15:21
Menemen'de dezavantajlı mahalleye anaokulu desteği
Abone Ol google-news

Doğa Mahallesi’nde yaşayan çocukların okul öncesi sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerini desteklemek amacıyla Doğaköy İlkokulu bahçesinde inşa edilen Doğaköy Anaokulu, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un burada yaşayan yurttaşlara sözünü verdiği projelerden biriydi. Menemen Belediyesi inşa edilen anaokulu, 105 metrekare alanda, bir derslik, yemekhane, oyun odasından oluşuyor.

Aksoy, projeye ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu projenin yapımındaki amacımız okul öncesi eğitimin her çocukla buluşturulması ve aynı zamanda ailelerinin de bu imkanlardan yararlanabilmesidir. Eğitimde fırsat eşitliği düşüncesiyle okul öncesi eğitim sürecinin sağladığı özel imkanlardan herkesin eşit şekilde yararlanması istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Başkan Aksoy, “Belediyemizin hassasiyetle üzerinde durduğu çağdaş, eğitimli, bilgili nesiller yetiştirme çalışmalarının en önemli adımlarından biri olan okul öncesi eğitimi konusunda hizmet verecek olan Doğaköy Anaokulumuz’un açılış törenine tüm Menemenli hemşehrilerimi bekliyorum” dedi.