Meral Akşener'den Ali Babacan'a ziyaret

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı ziyaret edecek.

11 Ağustos 2020 Salı, 22:42
Meral Akşener'den Ali Babacan'a ziyaret
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Evine dön” çağrısının ardından ittifaklar tartışmalı hale geldi. Bu tartışmaların gölgesinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yarın saat 14.00’de DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı partinin genel merkezinde ziyaret edecek.

“EVİNE DÖN” ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e “Evine dön” çağrısında bulunmuştu. Bahçeli’nin çağrısını değerlendiren Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunarak, “Ben aracılığınızla Sayın Erdoğan’a bir çağrıda bulunmak istiyorum, Ortağı ile ilgilinsin" demişti.

'İYİ PARTİ'YE HİÇ UYGUN DÜŞMEYEBİLİR'

Erdoğan ise Bahçeli’nin çağrısını “Terör örgütleriyle el ele olmak, milli ve yerli olarak düşündüğümüz İYİ Parti'ye hiç uygun düşmeyebilir. Böyle bir sıkıntının olması hasebiyle böyle bir davet gerçekleşmiş diye düşünüyorum. Ülke genelinde bir bütünleşmenin gereğini düşünüyorum" diye değerlendirmişti.

'YOLDA BIRAKMADIK'

Akşener en son bugün yaptığı açıklamada, parlamenter sisteme dönüş için CHP dahil Millet İttifakı'nın destek vermeye hazır olduğunu belirtirken, ittifak ortağına güvence de vermişti:

"Şayet bu çağrı siyasi bir taktik üzerine samimiyetten uzak ise biz, İyi Parti olarak milletimizin çıkarlarına, menfaatlerine, değerlerine aykırı davranılmadığı süre içerisinde yola çıktığımız hiçbir insanı yolda bırakmadık."