Merkel: Theresa May ile çalışmak için sabırsızlanıyorum

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Bişkek’te Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ile düzenlediği basın toplantısında, İngiltere’nin yeni başbakanı Theresa May’ı Berlin’e davet ettiğini ifade ederek, “May ile çalışmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Yayınlanma: 14.07.2016 - 18:06
Abone Ol google-news


Almanya Başbakanı Angela Merkel, Bişkek’e düzenlediği ziyaret kapsamında Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

“Tüm müttefik ülkelerle yakın ilişkiler içinde olmak bizim görevimiz” diyen Alman Başbakan, yaşanan çeşitli sorunların yakın işbirliği içinde olmayı gerektirdiğini sözlerine ekledi. May ile dün akşam saatlerinde bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini ifade eden Merkel, İngiltere’nin ikinci kadın başbakanı olan May’i görüşmeler için Berlin’e davet ettiğini kaydederek, “May ile çalışmak için sabırsızlanıyorum” dedi. Merkel, Theresa May’in göreve gelmesinin ardından Dışişleri Bakanlığı görevine eski Londra Belediye Başkanı boris Johnson’ı getirmesiyle ilgili herhangi bir yorumda bulunmadı.

İngiltere Başbakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada ise Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği kaydedilmişti.


En Çok Okunan Haberler