Mersin’de eylem bitti desteğe devam

CHP Mersin İl Başkanlığı’nın, gazetemizin yazar ve yöneticilerinin serbest bırakılması için başlattığı “Cumhuriyet Okuyorum” etkinliği sona erdi ancak destek bitmedi.

28 Kasım 2016 Pazartesi, 18:07
Abone Ol google-newsCumhuriyet Okuyorum etkinliği kentin dört bir yanına yayılacak, okurlarımız her gün işlek bir cadde ya da AVM’de belli bir süreyle gazetemizi okuyacak. Bu etkinlik için CHP Mersin İl Başkanlığı sosyal medyada kampanya da başlattı. “Gazetemize şehrin her yerinde okuyarak destek olacağız. Cumhuriyet yalnız değildir’”sloganıyla yürütülen sosyal medya kampanyasıyla vatandaşlara her gün bir Cumhuriyet almaları ve işlek bir yerde okumaları çağrısı yapıldı.

İl Başkanı Güler: Cumhuriyet okumaya devam edeceğiz

CHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Pakize Güler, “1 Kasım'dan bu yana tutukluk halleri devam eden Cumhuriyet Gazetesi yazarları için Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Örgütü olarak Cumhuriyet Meydanı’nda periyodik aralıklarla Cumhuriyet Gazetesi okuma eylemi gerçekleştirdik. Bu eylemler kentin değişik yerlerinde yaşayan Cumhuriyet gazetesi okurlarını bir araya getirdi. Birlik beraberlik ve dayanışma ruhumuzu arttırdı. 14 yıllık iktidarlık süresince AKP hükümetinin birçok faşist uygulaması ile içeriye alınan aydınlar, yazarlar gazeteciler arasında Cumhuriyet yazarlarının olması bizleri derinden üzmüştür.  Bizler Cumhuriyet gazetesi yazarlarını uygulanan bu haksız uygulamanın her zaman karşısında olup faşizme karşı omuz omuza mücadele vermeye ve Cumhuriyet gazetesini okumaya devam edeceğiz” dedi