'Millet bize abdestinizi tazeleyin dedi'

BAŞBAKAN Yardımcısı Numan Kurtulmuş: Millet bize abdestinizi tazeleyin dedi...

28 Haziran 2015 Pazar, 08:51
Abone Ol google-news
BAŞBAKAN Yardımcısı Numan Kurtulmuş AKP Malatya il teşkilatının düzenlediği iftar programı ve istişare toplantısına katıldı.
 
AKP Malatya il teşkilatının düzenlediği iftar programına katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş burada yaptığı konuşmada şöyle dedi: "Biz sandıklarda kaybettiği zaman oyunbozanlık yapanlardan değiliz. Biz milletin iradesine 'bu bidon kafalılar ne anlar' diyerek karşı çıkanlardan değiliz. Biz bu milletin iradesine saygı gösteren millet ne diyorsa onu içselleştirip o söylediği istikamette yoluna devam eden insanlarız. Herkes seçimden sonra konuştu. Bu millet ne demek istedi. Bu oyu böyle verdi ne demek istedi. Öncelikle şunu söyleyeyim: Hani şöyle bayram namazlarında sabahı kılarsınız bayrama kadar imam vaaz ederken bekleriniz bazılarının böyle hafif içi geçer uyuklaya kalır. O zaman yanındaki kolundan dürter, 'Hadi kalk bakalım şöyle bir abdestini tazele de gel bakalım der' öyle mi? Millet bize dedi ki abdestinizi tazeleyin yolunuza devam edin dedi." 

BİZ BAKANLIK PAZARLIKLARI ÜZERİNDEN KOALİSYON KURMA TELAŞINA KAPILACAK DEĞİLİZ 

Milletin verdiği derslerden ders çıkarmanın erdemlilik ve fazilet olduğunu söyleyen Kurtulmuş, "Bazıları diyor ya AKP'ye muhalefet görevi verilmiştir. Peki, AKP'ye muhalefet görevi verildiyse diğer partilerin hepsine muhalefet görevi verilmedi de diyelim ki yüzde 13 ile yüzde 17'yle sizlere iktidar görevi mi verildi. Millet bir oy verdi bu oydan tek başına iktidar çıkmadı. İnşallah en hayırlı koalisyon çıkar. Millette bu istikamete abdestimizi tazeleyerek hizmet etme imkânını buluruz. Ama milletin bize verdiği derslerle ders çıkarmayı bilmek erdemliliktir faziletliliktir. Koalisyon şunla mı olur bunla mı olur. Şu partiyle de olur bu partiyle de olur ya da olmaz. Biz koalisyon toto oynayacak değiliz. Biz bakanlık pazarlıkları üzerinden koalisyon kurma telaşına kapılacak değiliz. Biz genel müdürlük pazarlıkları üzerinden koalisyon telaşına kapılacak değiliz. Bizim bir hedefimiz var.
 
Yeni Türkiye yi ihya ve inşa etmek istiyoruz. Milletin hoşuna gidecek, milletin AKP'ye ümit bağlamasının temel nedeni olan esası yeni Türkiye'yi kurabilecek bir koalisyon olursa ne mutlu bu koalisyonu yaparız. Yolumuza yarım kalan yolumuza devam ederiz ve inşallah bu millete çok hayırlı işler yaparız. Eğer olmadı, olmadıysa illa olacak diye de zorlama yok Allah’a çok şükür Türkiye'nin gerçekten her meseleyi demokrasiyle sandıkla aşması gibi çok büyük bir kazanımımız var büyük bir demokratik olgunluğuz var bu demokratik olgunluk içerisinde çarede var tekrar seçime gideriz ve inşallah o seçimde AKP'yi tek başına iktidara getirir bu millet" diye konuştu.