MSGSÜ hakkında yeni gelişme

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) İstanbul Devlet Konservatuvarı’nın binasının tahliye edilmesiyle ilgili Meclis Başkanlığı bir açıklama yayımlayarak tahliye tarihini erteledi.

23 Haziran 2018 Cumartesi, 13:36
Abone Ol google-news

 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) İstanbul Devlet Konservatuvarı’nın binasının tahliye edilmesiyle ilgili Meclis Başkanlığı bir açıklama yaptı. Açıklamada, tahliye tarihinin ertelendiği duyuruldu.


TBMM Basın, Yayın ve halkla İlişkiler Başkanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

“Mimar Sinan Üniversitesi’ne geçici olarak tahsis edilen Dolmabahçe Sarayı Baltacılar Dairesi’nin bir yıldan fazladır devam eden tahliye süreci neticesinde Beşiktaş Kaymakamlığı anılan binayı 26 Haziran Salı günü tahliye edeceğini bildirmişti. Üniversitenin; sınav dönemini tamamlamamış olması ve taşınılacak yerin tespit edilmesi amacıyla 22.06.2018 tarih ve 554 sayılı yazısı ile yapmış olduğu tahliyenin makul bir süre erteleme talebi, Başkanlığımız tarafından uygun görülmüş olup, tahliye işlemi Beşiktaş Kaymakamlığı tarafından bir süreliğine ertelenmiştir. Daha önce de ifade ettiğimiz üzere konservatuvarın kapatılması yahut öğrencilerin mağdur edilmesi söz konusu değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Ne olmuştu?
İstanbul Beşiktaş’taki Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) İstanbul Devlet Konservatuvarı’nın 26 Haziran’da boşaltılması yönünde karar alınmıştı. Kararın ardından okulun tahliye kararına tepki yağdı. Change.org’ta başlatılan “Binamıza Dokunma” kampanyasına 24 saatte 110 bin kişi imza atmıştı.