Müftüden aşı açıklaması: Farz-ı ayndır, Allah’ın emridir

Kahramanmaraş İl Müftüsü Mustafa Tekin, "Şu anda aşıyı vurulmak bence her Müslüman’ın üzerine farz-ı ayndır, Allah’ın emridir" dedi.

Yayınlanma: 15.09.2021 - 16:31
Müftüden aşı açıklaması: Farz-ı ayndır, Allah’ın emridir
Abone Ol google-news

Kahramanmaraş İl Müftüsü Mustafa Tekin, Onikişubat ilçesinde yaptığı Kuran kursu ziyareti sırasında basına açıklamalarda bulundu.

Kursa gelen kadınlara aşı olmaları için uyarılarda bulunan Tekin, "aşı olmamanın vebalinin büyük olduğunu" belirterek "Şu anda aşıyı vurulmak bence her Müslüman’ın üzerine farz-ı ayndır, Allah’ın emridir" dedi.

Müftü Tekin şu ifadeleri kullandı:

“Cenab-ı Allah, ‘bilen konuşsun, bilmeyen sussun’ diyor. Herkes konuşuyor aşı şöyle yapıyormuş, böyle yapıyormuş diye. Kur’an-ı Kerim’de Cenab-ı Allah bilmediğiniz bir şeyi uzmanına götürün diyor. Bu işin uzmanı da doktorlardır. Benim kızım da doktor, bas bas bağırıyor, kendisi üçüncü aşıyı da oldu. Birileri biliyormuş gibi konuşuyor ama sonrasında Allah göstermesin başına gelince anlıyor. Şu anda aşıyı vurulmak bence her Müslüman’ın üzerine farz-ı ayndır, Allah’ın emridir. Çünkü birinin ölümüne vesile olursan kul hakkına da girmiş oluyorsun. Bir bakıyorsunuz hiç ummadığınız kişi virüse yakalanıyor, hayatını kaybediyor. Bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmektir diyor, bütün insanlığı öldürmüş olursun. İlla silah alıp öldürülmüyor ki insan. Uzmanlar söylüyor aşı olmayanlar ölüyor, günde 300-350 kişi hayatını kaybediyor, bunlar annemiz babamız. Böyle bir konuda keyfi davranırsan din ne yapsın, Kur’an ne yapsın. Okuduğun Kur’an gözüne dizine durur. Onun için kesinlikle aşımızı olalım, aşı olmadan gelmeyelim. Hem kendimizi hem de yanımızdaki insanları koruyalım” 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler