Mustafa Boydak'tan "Zorlu Holding'le pazarlık" açıklaması

Boydak Holding Yönetim Kurulu eski Başkanı Mustafa Boydak, halen TMSF tarafından yönetilen Boydak Holding'i, 15 Temmuz öncesi satışa çıkardıkları yolundaki iddiaları ve haberleri yalanladı.

22 Ekim 2016 Cumartesi, 16:32
Abone Ol google-news
 
Mustafa Boydak, bugün bir gazetede Boydak Holding’in 15 Temmuz öncesinde grubun satışı için Zorlu Holding ile masaya oturduğu ve bu görüşmenin bayilerle ilgili anlaşmazlık yüzünden olumsuz sonuçlandığı, bunun üzerine Koç Holding'e cazip teklifle gittikleri şeklindeki haber üzerine Twitter hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı:

"Merhaba dostlar, bu sabah yine grubumuzla ilgili doğru olmayan haberle uyandık. Hiçbir grupla Boydak Grubu'nun satışı konusunda görüşülmedi. Ne 15 Temmuz öncesi ne de sonrası asla kimseyle satış ima edici dahi bir toplantımız, görüşmemiz mümkün değildir. Varsa çıkarılsın orta yere. Şu anda bizim önceliğimiz yargı sürecini dikkatli bir şekilde takip etmek ve yanlış anlaşılmaların düzeltilmesi olacak. Şirket işleri hallolur. Neticede Boydak şirketleri de diğerleri de bir şekilde yönetilir veya satışa çıkarılır. Hayırlısı olsun ama, algı yönetimi çok adil olmuyor. Zorluklarımız var ama kolayı verecek cenabı Allah. Bugünlerde kendimizi ifade etmekte zorlanıyoruz ama ne yapalım canımız sağ olsun. İmtihanımız kolay değil ama zararı yok. Gerçekler ortaya çıkar. Devletimizin her zaman yanında olduk, olmaya da inşallah devam edeceğiz. Sizlere kısıtlı imkanlarımız ile değerlendirme yapmış olduk. Herkese huzurlu bir hafta sonu diliyorum. Allah ülkemizi korusun."