Mustafa Çalışkan "haberim yoktu" dedi, muhabirimiz konuşmayı aktardı

Gazetemizde bugün yayımlanan açıklamasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya meydan okuyan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan'ın, Cüneyt Özdemir'e söylediği "Bunların yazılacağından haberdar değildim" sözlerine haberi yapan muhabirimiz Seyhan Avşar yanıt verdi.

28 Mayıs 2021 Cuma, 13:09
Mustafa Çalışkan
Abone Ol google-news

Gazetemizde bugün yayımlanan açıklamasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya meydan okuyan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan'ın, Cüneyt Özdemir'e söylediği "Bunların yazılacağından haberdar değildim" sözlerine haberi yapan muhabirimiz Seyhan Avşar yanıt verdi. Peker'e koruma iddiaları üzerine kendisiyle görüşme talep ettiğini belirten Avşar, "Kendisi bana ‘konuştuklarımız yazılmasın’ şeklinde bir şey söylemedi. Off the record söylüyorum şeklinde bir uyarıda bulunsaydı elbette ki söylediklerini yazmazdım” dedi.

Cüneyt Özdemir, Youtube üzerinden yaptığı yayında, gazetemizde manşetten açıklamaları yayımlanan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan'a ulaştığını ve programa çıkmaya davet ettiğini söylerken, Çalışkan'ın buna sitemli bir yanıt verdiğini söyledi.

Özdemir, Çalışkan'ın yanıtını şöyle aktardı:

"Sitemli bir konuşma oldu. Dedi ki, 'Ben ilk olarak size şunu söyleyeyim, röportaj vermek için bu konuşmayı yapmadım ve de bunların yazılacağından haberdar değildim, yazılacağını bilsem hiç konuşmazdım' dedi. Bize de programa çıkmayacağını söyledi. Off the record bir kaç soru sordum, o da off the record, yani gazeteciyle arasında kalmak kaydıyla, çünkü ondan sizin almadan bunları yayımlayamam. Bana bazı olayları anlattı."

MUHABİRİMİZ AVŞAR'DAN YANIT

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan’ın, “Yazılacağını bilseydim konuşmazdım” açıklamasına ilişkin konuşan haberi yapan muhabirimiz  Seyhan Avşar, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarının ardından Mustafa Çalışkan’ın açığa alınacağına dair duyumlar aldım. Çalışkan’ı başta suç örgütü lideri Sedat Peker’e koruma verilmesi konusu ve eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Özgür Taşdemir üzerinden kendisine yöneltilen tüm iddiaları sormak için aradım. İddiaları hatırlatıp bazı sorular yönelttim. Kendisi bana ‘konuştuklarımız yazılmasın’ şeklinde bir şey söylemedi. Off the record söylüyorum şeklinde bir uyarıda bulunsaydı elbette ki söylediklerini yazmazdım. Ben gazetecilik refleksi ile aradım işimi yaptım dedi.