Nadira'nın elinde atış izi yok!

Özbek vatandaşı Nadira Kadirova, bakıcı olarak çalıştığı AKP İstanbul milletvekili Şirin Ünal'ın Ankara'daki evinde, 23 Eylül akşamı yaşamını yitirdi. İntihar ettiği ileri sürülen Nadira Kadirova'nın dosyasında çok önemli bir gelişme yaşandı. Aile avukatı Öztürk, “Ankara Emniyet Kimyasal Şube Müdürlüğü tarafından verilen rapora göre, Nadira’nın elindeki swap izinde, atış bulgularına rastlanamadığı belirtiliyor” dedi.

08 Kasım 2019 Cuma, 18:31
Nadira'nın elinde atış izi yok!
Abone Ol google-news

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Özbek vatandaşı Nadira Kadirova’ya ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Ünal’ın silahı ile intihar ettiği belirtilen Kadirova’nın, elindeki swap izinde (Ateşli silah artığı, eld? kan v? barut sıçramaları) bulunamadı.

EMNİYET KRİMİNAL: ATIŞ İZİ YOK

Avukat Birol Öztürk yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Ankara Emniyet Kimyasal Şube Müdürlüğü tarafından verilen rapora göre, Nadira Kadirova’nın swap izinde, atış bulgularına rastlanamadığı belirtiliyor. Swap örnekleri olaydan birkaç saat sonra alınmış.”

Birgün'ün haberine göre milletvekili Ünal ve kızı Duygu Ünal’ın elindeki swap izinde de atış bulgularına rastlanmadı. Öztürk, “Bir Adli Tıp Uzmanı ile görüşme yaptım. Bana, yeni silahlardaki swapta atış izi bulunamayabileceğini aktardı” dedi.

ADLİ TIP UZMANI: SWAP İZİ BULUNUR

Bir adli tıp uzmanı ise şu değerlendirmeyi yaptı: “Her ne olursa olsun silahı ateşleyen kişinin elinden alınan swap örneğinde barut, kurşun, baryum ya da antimom gibi atış artığı maddelerin bulunması beklenir.” Kadirova dosyasında bugüne kadar yaşanan en önemli gelişme, elindeki swap örneğinde atış izine rastlanılmaması oldu.

'SİLAH BAŞLI BAŞINA SORUŞTURMA KONUSU'

Davanın bundan sonraki aşaması ve dosyada ‘tanık’ olarak yer alanların ‘sanık’ olarak da ifadelerinin alınıp alınmayacağı merak konusu. Öztürk, bu konuda da şunları söylüyor: “Silahın gizli bir yere saklanmaması bile başlı başına soruşturma konusu. Ortada bırakılmış. Bu durum bir AKP’li vekilin evinde yaşanmasa sonuç farklı olurdu. Bu vahim olay bir çalışanın ölümü ile sonuçlandı. İş güvenliği açısından da açık var. Tazminat davası açacağız.”