Narlıdere'nin çocuklarından muhteşem konser!

Narlıdere Belediyesi tarafından kurulan Çocuk Senfoni Orkestrası ilk konserini verdi. Orkestrada yer alan 80 çocuk, birbirinden güzel senfoni eserlerini sanatseverlere sundu, salon tıka basa doldu! Başkan Ali Engin “İzmir’in -belediye bünyesinde kurulan- ilk çocuk senfoni orkestrasını ülkemizin sanat yaşamına armağan ediyoruz” dedi.

17 Ocak 2020 Cuma, 11:16
Narlıdere'nin çocuklarından muhteşem konser!
Abone Ol google-news

Kültür- Sanat çalışmalarıyla dikkat çeken Narlıdere Belediyesi, 2 ay önce kurduğu Çocuk Senfoni Orkestrası ile ilk kez ‘sahne’ dedi. En küçüğü 8, en büyüğü 16 yaşında olan 80 kişilik orkestra, Narlıdere AKM’yi dolduran sanatseverlere muhteşem bir gece yaşattı. Genel Sanat Yönetmenliğini Dilek Rodos’un üstlendiği orkestrayı ünlü Şef Kartal Akıncı yönetti, 9 eser çalındı. Minik piyanistler Deniz Acar ve Nehir Özzengin orkestraya eşlik etti. 8 yaşındaki Kaan Demir Demiray da iki esere ‘şeflik’ yaptı.

“GURUR DUYDUK”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “?Narlıderemizi kültürün ve sanatın başkenti yapmak gibi bir hayalle yola çıktık. İzmir’in ilk Belediye Çocuk Senfoni Orkestrası’nı kurduk ve çocuklarımız kısa süreçte muhteşem bir konsere imza attı, gurur duyduk. Orkestramızı, ülkemizin sanat yaşamına armağan ediyoruz. İlk konserimizde bizleri yalnız bırakmayan tüm sanatseverlere ve ailelere şükranlarımı sunuyorum” dedi.