Nazım Oratoryosu Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı da ihraç edildi

Resmi Gazete’de dün akşam yayımlanan KHK ile ihraç edilen 4 bin 464 memur arasında Fazıl Say ve Genco Erkal ile birlikte Nâzım Oratoryosu’nu gerçekleştiren Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı ile aynı ekipte yer alan Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Keman Sanatçısı Filiz Özsoy’un da bulunduğu öğrenildi.

08 Şubat 2017 Çarşamba, 11:34
Abone Ol google-news

OHAL kapsamında çıkarılan 686 sayılı KHK ile 4 bin 464 kişi memuriyetten ihraç edildi, 17 kamu görevlisi ise iade edildi.

Resmi Gazete’de dün akşam yayımlanan KHK’ye göre; Jandarma Genel Komutanlığı’ndan 893 kişi, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden 417 kişi, İçişleri Bakanlığı’ndan 49 kişi, Yargıtay’dan 10, YSK’den 10, TRT’den 88, Dışişleri Bakanlığı’ndan 48, YÖK’ten 330, Ekonomi Bakanlığı’ndan 15 kişi meslekten ihraç edildi. Daha önce emekli olan, meslekten çıkarılan 242 polis hakkında ise rütbe söküm tedbiri alındı. İhraç kararları yine en çok eğitim alanında oldu. MEB’e bağlı 2585 öğretmen ile 330 üniversite öğretim üyesi ihraç edildi. İhraç edilenlerin birçoğunun Eğitim-Sen üyesi öğretmenler ve barış bildirisine imza atan muhalif hocalardan seçilmesi dikkat çekti.

NAZIM ORATORYOSU'NUN ORKESTRA ŞEFİ DE İHRAÇ EDİLDİ

İhraç edilen isimler arasında Fazıl Say ve Genco Erkal ile birlikte Nâzım Oratoryosu’nu gerçekleştiren Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı ile aynı ekipte yer alan Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Keman Sanatçısı Filiz Özsoy’un da bulunduğu öğrenildi.