Nokia yeni telefonunu tanıttı

Nokia, Symbian Belle işletim sistemli en yeni akıllı telefonu Nokia 603'ün dünya tanıtımını İstanbul'da yaptı.

13 Ekim 2011 Perşembe, 14:07
Abone Ol google-news

Nokia Akıllı Telefonlar Portföy ve İş Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tuula Rytila, telefonun uluslararası tanıtımı dolayısıyla düzenlenen toplantıdaki konuşmasında, Türkiye'de Nokia'nın akıllı telefon ve mobil telefonda ''lider'' konumda bulunduğunu kaydetti.
Rytila, Türkiye'deki akıllı telefon kullanıcılarının uygulama indirme oranının Avrupa'daki kullanıcılara göre daha fazla olduğuna değindi.

Nokia 603 ile akıllı telefon portföylerini yenilemeye devam ettiklerini dile getiren Rytila, telefonun fiyatının vergiler ve diğer ödemeler hariç 200 Avro, Türkiye'de tavsiye edilen satış fiyatının KDV dahil 650-700 lira olduğunu bildirdi.

Nokia 603

Toplantıda verilen bilgiye göre Nokia 603, NFC özelliği sayesinde içerik paylaşımı, Nokia Luna Buletooth Kulaklık gibi aksesuarlarla eşleşme özelliğinin yanı sıra kullanıcılarına, Angry Birds oyununu da sunuyor.

En son Symbian Belle yazılımına sahip olan Nokia 603, kullanıcılara özelleştirebilecekleri 6 farklı ana ekran sunuyor.

Nokia Luna Bluetooth kulaklık da, NFC eşleşme özelliğine sahip ve 8 saate kadar aralıksız konuşmayı sağlıyor. Tüm Nokia microUSB şarj aletleriyle şarj edilebilen kulaklığın tavsiye edilen perakende satış fiyatı 59 Avro.