NTV Spor ve Lig TV’den tarihi protesto iddiası!

Galatasaray Odebank ile Fenerbahçe arasında oynanan derbide yaşanan şiddet olaylarının ardından dördüncü maçı anlatacak NTV Spor ve Lig TV spikerleri, yalnızca basit kelimeler kullanacakları öne sürüldü. NTV Spor yaptığı açıklamayla iddiaları yalanladı.

31 Mayıs 2016 Salı, 09:45
Abone Ol google-news

Galatasaray Odebank ile Fenerbahçe arasında oynanan derbide yaşanan şiddet olaylarının ardından yayıncı kuruluşlar NTV Spor ve Lig TV tarihi bir protestoya hazırladığı iddia edildi.

Yarı final serisinin Ülker Arena’da oynanan ilk iki maçında taraflı anlatım yapmakla itham edilen duayen spiker Murat Murathanoğlu, Abdi İpekçi’de oynanan serinin üçüncü maçında yoğun tepkilere ve fiziki şiddete de maruz kalmıştı.

Sporcope'nin iddialarına göre; Murat Murathanoğlu’nun devre arasında tekme ve yumrukla darp edilmesinin ardından harekete geçen NTV Spor ve Lig TV yönetimi, yine Abdi İpekçi Arena’da oynanacak olan serinin dördüncü maçını ortaklaşa protesto etme kararı aldı.

Lig TV ve NTV Spor’un 31 Mayıs Salı günü (bu akşam) saat 20:00’dan itibaren ortak yayınlayacağı maçta görev alacak spikerler, müsabakayı herhangi bir yorum katmadan yalnızca basit kelimelerle anlatacaklar. Yarınki müsabakayı canlı anlatacak olan spiker-yorumcu ikilisinin yalnızca, “2 sayı, 3 sayı, faul, mola, serbest atış, hatalı yürüme, oyuncu değişikliği” gibi temel terimleri kullanacağı öğrenildi.

SALDIRIYI POLİS ÖNLEDİ

Maç sırasında yaşanan tribün olayları sebebiyle anlatımı sık sık stüdyoya bırakmak isteyen Murat Murathanoğlu, devre arasında tuvalete gittiği esnada da saldırı tehlikesi atlatmıştı.

Murat Murathanoğlu’na saldıran taraftarlar, güvenlik güçlerinin araya girmesi ile olay yerinden uzaklaştırılmışlardı.

NTVSPOR'DAN YALANLAMA

Konu hakkında açıklama yapan NTV Spor  yöneticileri iddiaları yalanladı.

Yapılan açıklama şu şekilde:

"Bir web sitesinin, bu akşam 20:00’de Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanacak maçla ilgili “ÖZEL HABER” başlığıyla çıkan ve yazılı basına da yansıyan, kanalımızın maçı protesto edeceğini belirten haberi, gerçeği yansıtmamaktadır.

NTV Spor, maçı her zaman olduğu gibi izleyicilerine aktaracaktır.

Herhangi bir protesto söz konusu değildir.

Kamuoyuna ve değerli izleyicilerimize duyurulur.