Nurettin Canikli'den Rabia Naz açıklaması

AKP İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun'un Eynesil ilçesinde, yaklaşık 10 ay önce evinin önünde yaralı bulunup, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan'ın (11) ölümüyle ilgili soruşturmayı durdurduğu iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

25 Şubat 2019 Pazartesi, 17:43
Abone Ol google-news

AKP İstanbul Milletvekili ve AKP MKYK üyesi Nurettin Canikli, Giresun'un Eynesil ilçesinde, yaklaşık 10 ay önce evinin önünde yaralı bulunup, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan'ın (11) ölümüyle ilgili soruşturmayı yönlendirdiği iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Canikli'nin açıklaması şöyle:

Son günlerde bir takım medyada ve sosyal medyada, Giresin'un Eynesil ilçesinde geçen yıl Nisan ayında meydana gelen üzücü ve son derece hassas bir olayla ilgili olarak soruşturmayı yönlendirdiğimize ilişkin iftira, yalan ve hakaretler yer almaktadır. Asılsız iddialara ilişkin ilgili hukuki süreç başlatılmıştır.

Bahsedilen olay yargıya intikal etmiş yargı süreci devam etmektedir. Ayrıca İçişleri Bakanlığı tarafından da idari soruşturma yapılmıştır. İlave olarak soruşturmaya müdahale ettiğimize ilişkin yalan ve iftiraların da soruşturulması için başvuruda bulunuyoruz.

Bilginize sunuyorum.

Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan, cinayetin üstünün örtülmesi için AKP İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli'nin talimat verdiğini öne sürmüştü.

<haber-yatay:1265494>