Nusaybin'de bir kadın hayatını kaybetti

30 yaşındaki Emire Gök, nereden geldiği henüz belirlenemeyen kurşunun isabet etmesiyle yaşamını yitirdi.

20 Aralık 2015 Pazar, 18:44
Abone Ol google-news

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lilerin kazdığı hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için başlatılan operasyonlar sürüyor. Sokağa çıkma yasağı ilan edilen 4 mahalleden dün geceden sabah saatlerine kadar yoğun silah sesleri gelirken, günün ağarması ile birlikte ilçede sessizliğin hakim olduğu görüldü.

Yürütülen operasyon kapsamında Nusaybin'de Fırat, Dicle, Abdülkadir Paşa ve Yenişehir mahallelerinde dün gece boyunca yoğun silah sesleri geldi. İlçede 4 mahalledeki çatışma sesleri bütün ilçe genelinde yankılanırken, gün ağarması ile birlikte ise sessizlik hakim oldu. İlçede sokağa çıka yasağı uygulanmayan mahallelerde de esnafın kepenk kapatma eylemi bugün de sürdü.

BİR KADIN HAYATINI KAYBETTİ

Nusaybin İlçesi'nde 4 mahallede 14 Aralık günü saat 16.00'dan itibaren ilan edilen, 18 Aralık cuma günü saat 09.00 ile 16.00 saatleri arasında verilen aradan sonra uygulanan sokağa çıkma yasağı devam ediyor.

Abdulkadir Paşa, Fırat, Yenişehir ve Dicle mahallelerinde bugün akşam saatlerinde silah ve patlama sesleri gelmeye başladı. Bu mahallelerde güvenlik güçleri yoğun önlem aldı.
İlçenin sokağa çıkma yasağı uygulanmayan Gırnavus Mahallesi'nde 30 yaşındaki Emire Gök, nerden geldiği henüz belirlenemeyen kurşunun isabet etmesiyle ağır yaralandı. Emire Gök, kaldırıldığı Nusaybin Devlet Hastanesi Acil Servisi'ndeki doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.