Öğretmenlere uzaktan eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin kendilerini eğitmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenleyeceği uzaktan eğitimi, 14 Eylül'de ''yazılım dersi'' ile başlatacak.

08 Eylül 2011 Perşembe, 17:36
Abone Ol google-news

EĞİTEK Bilişim Hizmetleri Daire Başkanı Volkan Akçay, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in talimatıyla Türkiye'nin en köklü bilişim altyapılarından birinin kurulduğunu söyledi.

Bu uygulamanın ilk dersinin 14 Eylül'de yapılacağını belirten Akçay, ilk ders olan yazılım dersinin kendisi tarafından verileceğini kaydetti. Akçay, dersin bir gün, 17.00-21.00 saatleri arasında düzenleneceğini söyledi.

Akçay, ''Öğretmen evinden, cep telefonundan, bilgisayarından, nereden isterse bağlanacak, istediği yerde, kendi başına, çayını içerek uzaktan eğitime katılabilecek'' diye konuştu.
 

Başvurular elektronik posta yoluyla alınıyor

Bu derse en fazla bin 500 kişinin başvuruda bulunabileceğini söyleyen Akçay, bu uzaktan eğitim başvurularının yarın saat 17.00'ye kadar ''[email protected]'' adresine yapılacağını bildirdi.

Akçay, bu konuya ilgi duyan tüm öğretmenlerin bu derse katılabileceğini söyledi.

Uygulamaya göre, başvuran katılımcıların elektronik posta adreslerine katılım ile ilgili link ve bilgiler gönderilecek. Dersin verileceği tarih ve saatte, gönderilen link üzerinden derse katılım sağlanacak.

Katılımcılar ders esnasında online olarak soru yöneltebilecek. Sorular, yazılı ya da görüntülü ve sesli olarak sorulabilecek. Sorularını sesli ve görüntülü olarak yöneltmek isteyen kullanıcıların, ders esnasında web cam ve mikrofonlarını hazır bulundurmaları gerekiyor.