Oğuzkaan Koleji öğrencilerinden Ağrı'ya kitap yardımı

Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çeken Oğuzkaan Koleji Öğrencileri, Facebook’ta gördükleri kitap yardımı çağrısına kayıtsız kalmadı.

02 Nisan 2015 Perşembe, 10:09
Abone Ol google-news

Oğuzkaan Koleji Öğrencileri, Ağrı Diyadin Anadolu Lisesi Öğrencileri’nin ve Rehber Öğretmenleri’nin Facebook’tan yaptığı, üniversiteye hazırlık için test ve çalışma kitabı çağrısı üzerine yüzlerce kitabı Ağrı’ya gönderdi.

Sınava Hazırlanan Öğrencilerin Duygu Yüklü Teşekkür Mektupları Ağlattı

Ağrı Diyadin Anadolu Lisesi Öğretmenleri ve Öğrencileri’nin  “Üniversite sınavlarına hazırlanacak kaynağımız yok, bize kitap gönderin" çağrısı üzerine harekete geçen Oğuzkaan Koleji Öğrencileri, hemen okul içinde kampanya başlattı. Afişler tasarlayıp okul kampüslerinde her yere asan öğrenciler, kısa sürede yüzlerce kitap topladı.  Kitapların gönderimi için ise kargo şirketleri ile görüşüp sponsor olmaları için ikna etmeye çalıştı. Cüzi bir miktar para karşılığında bir kargo şirketiyle anlaşan öğrenciler, üniversiteye hazırlık kitaplarını koliler halinde Ağrı’ya ulaştırdı.

Kitaplarla Sınava Hazırlanan Öğrenciler Duygularını Teşekkür Mektuplarına Döktü

 Öğrenci Mektubu:

"Özellikle yolumuzu aydınlatıp bizlere el uzattığınız için teşekkür ederim. Yardıma ihtiyacı olmayanlara nedense fazlasıyla imkanlar sunuluyor. Yardıma ihtiyacı olanlar ise göz ardı ediliyor. Çoğu insanın Ağrı Diyadin Anadolu Lisesi’nden  haberi bile yok. Bu ve buna benzer birçok soru kafalarımızı meşgul ederken, önemsenmenin verdiği güzel bir mutluluk yaşattığınız için teşekkür ederim."

Öğrenci Mektubu:

“Mutluluk dokunabileceğiniz bir şey değildir. Uygun koşulları sağlamalı ve sabırla beklemeliyiz. Umut bağladığınız ve Türkiye’nin geleceğini gördüğünüz gençlere bu yardımı sağladığınız için teşekkür ederiz.

Öğrenci Mektubu:

‘’Bir umut ışığı görmek için çabalamaktan, bizi duyan bize yardım edebilecek bir var mı diye söylenmekten yoruldum. Bir nebze de olsa bizi gördüğünüz için size minnet dolusu teşekkür ederim."

Amacımız Eğitime Katkı Sağlamak

Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz, kitap yardımının ardından gelen mektupları okurken çok duygulandıklarını belirterek, "Gözlerim yaşardı, gönderilen kitaplar belki çölde bir kum tanesi olabilir. Ama herkes bu duyarlılığı gösterse o gençlerin böyle bir sorunu olmaz. Gençlerimizin yüzünde ufak bir tebessüm yarattıysak, kalplerinde bir umut ışığı olduysak ne mutlu bize. Biz bundan sonra da bölgeye ve bu sorunu yaşayan okullarımıza yardım etmeyi sürdüreceğiz. Oğuzkaan Koleji Öğrencileri’nin sosyal sorumluluk kampanyalarında bu kadar aktif olmasından dolayı gurur duyuyoruz." dedi.