Örümcek Adam 4'te Maguire ve Raimi yok

Örümcek Adam filmlerinin büyük başarı yakalamasının mimarlarından oyuncu Tobey Maguire ile yönetmen Sam Raimi'nin, filmin dördüncüsünde yer almayacağı açıklandı.

12 Ocak 2010 Salı, 07:45
Abone Ol google-news

Filmin yapımcıları Columbia Pictures ve Marvel Studios, filmin vizyona giriş tarihinin 2012 yazına ertelendiğini ve bundan önceki 3 filmde yer alan oyuncu Tobey Maguire ile yönetmen Sam Raimi'nin dördüncü filmde yer almayacağını bildirdi. Yapımcılarla Sam Raimi'nin, gündüzleri insan geceleri örümcek adam olan Peter Parker'ın maceralarının senaryosu üzerinde anlaşmaya varamadığı ve stüdyonun sonuç olarak James Vanderbilt'in senaryosunu Raimi'ninkine tercih ettiği belirtildi.

Columbia Stüdyosundan Amy Pascal, ''10 yıl önce bu yolculuğa Sam Raimi ve Tobey Maguire ile çıktık ve birlikte türünün yeni bir modelini belirleyen 3 Örümcek Adam filmi yaptık.  Başladığımızda bu kadar büyük bir başarıyı hayal bile etmemiştik'' diye konuştu. Sam Raimi de yazılı bir açıklamada bulunarak, ''Örümcek Adam'da çalışmak bir yaşam tecrübesiydi'' ifadesini kullandı. İlk 3 Örümcek Adam dünya genelinde 2,5 milyar dolar hasılat elde etmişti.